Затишок у будинку неможливо собі уявити без запаху чистоти та свіжості. Багато хто користується освіжувачі повітря різних виробників, але для підтримки комфортної атмосфери в житловому приміщенні можна вдатися до маленьких хитрощів і обійтися без хімії.

Щодня вранці і ввечері провітрюйте кімнати.

Щоб позбутися запаху тютюнового диму, відкрийте кватирки і розвісьте по кімнаті вологі рушники.

Неприємні кухонні запахи зникнуть, якщо налити в сковороду трохи оцту, прожарити його на вогні до повного випаровування, після чого провітрити приміщення.

Запах кухонних труб не буде вас турбувати, якщо 1 - 2 рази на тиждень промивати стічну трубу гарячим розчином кальцинованої соди (2 столові ложки на 1 літр води).

Раз на місяць провітрюйте всі закриті ящики, шафи, серванти, залишивши їх відкритими на ніч.

Нанесіть кілька крапель улюблених парфумів на лампочку, включіть її, і кімната наповниться приємним ароматом.

Якщо ви хочете самі приготувати освіжувач повітря, візьміть скляну банку середніх розмірів, заповніть її доверху пелюстками лілії, троянди або інших кольорів, що володіють сильним ароматом, пошарово пересипаючи їх дрібною сіллю.


Налийте в банку 3 - 5 столових ложок спирту, щільно закрийте кришкою і добре струсіть. Дайте постояти 2 тижні в темному місці, і освіжувач повітря готовий. Тепер варто вам відкрити кришку банки на кілька хвилин, і кімната наповниться ніжним квітковим ароматом.