Різні фахівці з фітнесу підходять до викладання техніки пілатесу кожен трохи по-своєму. Всі вони єдині лише в одному переконанні - без дотримання основних законів даної методики неможливо домогтися гарного і правильного результату.

Тому тим, хто самостійно осягає світ пілатесу, необхідно знати і дотримуватися вісім основних принципів методу Пілатеса .

  • Концентрація:
як правило, між нашим тілом і нашим же свідомістю існує деякий розмежування. Тому завданням пілатесу є їх об'єднання. Необхідною умовою є встановлення зв'язку між свідомістю і тілом, яка дозволить забезпечити їх взаємодію та спільну роботу. Якщо навчитися концентрувати увагу на певних зонах тіла під час виконання рухів, значно зросте якість і ефективність виконуваних вправ.
Таким чином, розвиваючи в собі вміння концентруватися на певних об'єктах, ви зможете утримувати увагу на змісті виконуваного вправи, що значно посприяє зміцнитися м'язам і сформувати правильну поставу.
  • Дихання:
мистецтво даної функції полягає в оволодінні контролем над власним диханням. Щоб уникнути непотрібного перенапруги м'язів необхідно навчитися розподіляти своє дихання за наступною схемою: видих повітря (через рот) повинен здійснюватися на активній фазі виконуваного вправи, вдих (через ніс) - при поверненні в пасивне (вихідне) положення. При вдиху необхідно постаратися увібрати повітря якомога ближче до спинної частини, підтягнути його в реброву область. При цьому живіт надолужити підтягнути, він не повинен бути випнутих і надутим. Такий стан глибокого дихання дозволяє нахилятися і рухатися, не обмежуючи обсягу вдихуваного повітря. Надходить в організм повітря насичує киснем м'язи, задіяні у вправах. При видиху організм позбавляється від неперероблених газів і шкідливих сполук, підвищується выносливость.
  • Релаксация:
сущность даної функції полягає в здатності позбавлятися від непотрібного, зайвого напруження тих м'язів, які не повинні бути задіяними в виконуваному вправі. Тобто, якщо ви опрацьовує м'язи преса, то м'язові групи інших ділянок тіла не повинні бути вам помічниками в даному випадку.
  • Плавність і безперервність рухів:
всі ваші дії повинні бути повільними і плавними.


Намагайтеся не поспішати і уникати різких рухів. Одне ваше рух повинен супроводжуватися плавним переходом до іншого. Це дозволяє відчути роботу кожного м'яза, залученої в тренувальний процес. Приміром, повільно розгинаючи спину за схемою "від хребця до хребця" - ви зможете найбільш повно і абсолютно безболісно відчути ваш хребет повністю. Також намагайтеся уникати непотрібних простоїв: закінчивши виконувати одну вправу - плавно переходите до другому.

  • Центрирование:
постарайтесь весь час підтримувати баланс між лівою і правою половинами вашого тіла, тримати рівновагу між прямими і поперечними м'язами живота. Фундаментальною основою виконання вправ в пілатес є зона джерела енергії. Засновник курсу - Йозеф Пілатес - назвав цю зону "каркасом міцності". У науковій термінології це прямі і поперечні м'язи живота. Саме з живота повинна вироблятися енергія, використовувана при виконанні вправ. Це означає те, що якщо у вправі необхідно виконати рух від стегон, то потрібно втягнути в себе м'язи преса і почати рух зсередини джерела енергії. Саме область живота підтримує хребет і всі інші органи вашого тіла.
Таким чином, втягуючи м'язи преса можна істотно удосконалити поставу, усунути хребетні і шийні болю, а також поліпшити загальний самочувствие.
  • Регулярность:
работа з цією методикою вправ повинна проводитися регулярно, без тривалих перерв. Видимий і відчутний результат з'явитися тільки в разі систематичних занять.
  • Витривалість:
для стимулювання витривалості опрацьовують м'язів необхідно ускладнювати виконувані вправи і збільшувати навантаження на них поступово. До того ж, освоївши основи правильного дихання, ви обов'язково підвищите свою працездатність.
  • Точність і контроль:
виконуйте всі вправи керуючись свідомістю. Ви повинні чітко відслідковувати кожен рух, постійно стежити за диханням, контролювати темп вправ, не допускати різких випадів. Як наслідок, такий постійний фізичний контроль тіла призводить до досягнення необхідної точності при виконанні комплексу. Дотримуючись точної техніки вправ ви, тим самим, посиливши їх ефективність. Обов'язковою умовою є не те, щоб просто зробити той чи інший рух, а те, щоб постаратися виконати його більш точно і правильно.