Відпочинок за кордоном вже давно перестав бути екзотикою. Багато росіян щороку їздять відпочивати за межі рідної країни, не підозрюючи, які неприємності можуть очікувати їх на відпочинку.

Будь-який турист, що виїжджає за кордон, виявляється в екстремальній ситуації - зміна режиму харчування, клімату, екзотична, незвична їжа можуть викликати проблеми зі здоров'ям навіть у здорових людей.

Щоб уникнути неприємностей на відпочинку і подальших претензій з боку відпочиваючих багато тур оператори пропонують оформити страховий поліс і дають туристам перед поїздкою докладні інструкції, як поводитися на відпочинку, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

Найпоширеніші страхові випадки на отдыхе:

  • гастроэнтерит(воспалительный процес шлунково-кишкового тракту);
  • застуди в будь-яких формах і проявах, загострення серцево судинних захворювань (туристи забувають, що після 30-градусних морозів не варто годинами перебувати під палючим сонцем) ;
  • інфекційні захворювання (перед поїздкою у туристів зазвичай не перевіряють наявність щеплень від найпоширеніших захворювань, контроль якості продуктів теж залишає бажати кращого);
  • травми (переломи, вивихи, розтягнення зв'язок), найбільш поширена причина яких - заняття екстремальними видами спорту у спеку 45 ° С і зловживання алкогольними напоями;
  • автомобільні аварії (туристи на відпочинку рідко згадують правила дорожнього руху за кордоном).

Окрема категорія туристів, що відносяться до групи ризику - літні люди, які мають хронічні захворювання.


Вони хочуть поїхати в країни, клімат яких для них протипоказаний. Навіть тривалий переліт може доставити масу неприємностей.

Маленькі діти (до 3-х років) - ще одна проблемна категорія туристів. Готель категорії 5 "зірок" може гарантувати маленькому туристу нормальні умови проживання та харчування, чого не можуть забезпечити, наприклад, готелі категорії 3 "зірки". Потрібно пам'ятати і про наявність всіх необхідних щеплень.

Щоб бути впевненим, що відпочинок вашої родини пройде без пригод, подбайте про оформлення страхового поліса. Необхідність страхування туристів не можна недооцінювати, адже тільки наявність страхового поліса гарантує надання кваліфікованої медичної допомоги в країні перебування.