Більшість людей в силу різних причин змушене планувати відпочинок заздалегідь, обмірковувати маршрут і конкретні терміни поїздки. Але іноді хочеться відпочити негайно і, бажано, недорого, а попереду є кілька вільних днів.

У цьому випадку можна купити так звану "палаючу", або "гарячу" путівку. "Гарячі" путівки з'являються у продажу за кілька днів до поїздки, і дозволяють мандрівникові значно заощадити на вартості туру (така поїздка можлива тільки в країну, в яку можна поїхати без оформлення візи).

Найчастіше "гарячі" путівки пропонують за наступними напрямками: Туреччина, Єгипет, Болгарія, Кіпр.

"Горящих" путівок не буває на екскурсійні тури, на острови (в тому числі екзотичні), на гірськолижні курорти, а також в ті країни, для поїздки в які необхідно оформлення візи.

Коли можна купити "гарячу" путівку:

  • в міжсезоння, коли в готелях залишаються вільні номери, і вони надають значні знижки;
  • на початку і в кінці чартерних програм (турфірми роблять знижки, щоб заповнити погано завантажені рейси);
  • до або після свят і тривалих вихідних (наприклад, запланувати поїздку не на 1 січня, коли відбувається підвищення цін на проживання в готелі, а на 25 грудня).

Щоб придбати "гарячу" путівку, потрібні:

  • можливість в будь-який момент вилетіти на відпочинок (чим більше часу ви маєте в запасі, тим більше шансів отримати вигідну пропозицію);
  • можливість швидко зібратися в дорогу (1 - 2 дні) ;
  • діючий закордонний паспорт;
  • бажання відпочити.

"гарячу" путівку можна придбати і за десять днів, і за два дні до вильоту (чим ближче момент вильоту, тим дешевше путівка).

Вам запропонують стандартний пакет з певним набором послуг, основними з яких є чартерний переліт і проживання в готелі, який вказаний в путівці (готелі категорії "п'ять зірок" вкрай рідко пропонують за "гарячими" путівками).


Найпопулярніші країни теж можуть не опинитися в списку пропозицій по "палаючої" путівці. Якщо ви не будете вередувати, і сприйміть таку поїздку, як пригода, ви чудово відпочинете і заощадите.

Щоб зрозуміти, скільки ви заощадите на "палаючої" путівкою, вивчіть звичайні ціни на сайті туроператора. Економія при цьому може бути як суттєвої (до 40%), так і чисто символічною (10 - 15 доларів).

Щоб знайти на сайті туроператора відповідний тур, можна скористатися сервісом з пошуку путівок. Заповніть всі параметри (місто і дату вильоту, країна призначення, тривалість туру, тип готелю і тип номера). Вам залишиться тільки вибрати відповідний тур.

Чи варто ризикувати і купувати "гарячу" путівку?

"Гарячі" путівки можуть бути дуже вигідною покупкою і відмінно проведеним відпусткою, а можуть принести суцільні розчарування. Ви можете переплатити за звичайну путівку, яку туроператор видав за "палаючу". У пакет може бути включено проживання в готелі, поряд з яким розташована жвава траса, кемпінг або будівництво. Також у готелю можуть бути проблеми з пляжем. Ще один поширений прийом - поселення в резервних номерах нижчої категорії.

У підсумку вартість відпочинку буде набагато нижче вартості путівки (наприклад, за "гарячою" путівкою можна недорого відпочити в Таїланді).

Бронювання туру відбувається не по телефону, а тільки в присутності клієнта: він його повністю оплачує і чекає офіційного підтвердження. По телефону можна отримати тільки консультацію.

"Гарячі" путівки продаються дуже швидко, іноді за кілька годин. Часу на роздуми мінімум.