Виношуючи малюка, організм жінки стає дуже чутливим до різних зовнішніх факторів. Це може проявлятися у вигляді алергії. Якщо у вас була алергія і до вагітності, то так само вона збережеться і в цьому стані. Але, як відомо, близько 35% жінок, ніколи не мали алергії, будучи вагітними, зіштовхуються з цим процесом.

Алергія має вплив на плід. Так що потрібно зробити все, щоб уберегтися від різних подразників, які її породжують.

Так як крихітку захищає плацента, у нього не виникає аллергоза після прояву алергічної реакції у матері. Але дитина все ж відчуває на собі зміни, які відбуваються в організмі його матері. Прийом ліків від алергії так само дає про себе знати, у малюка погіршується кровопостачання, а так само снижется матково-плацентарний кровотік.

Якщо все ж алергія спіткала вас, пам'ятайте, що для її лікування, потрібно вибирати лікарські засоби , які мінімально будуть завдавати шкоди маленькому організму. Більшість противоалергенні препаратів, при вагітності вживати не варто.

Ось список таких ліків, з якими потрібно бути дуже обережними:

  • Димедрол. Він наводить до скорочення матки. Найбільше це проявляється на пізніх термінах. Дозволенною дозою є 50 мг. Ні в якому разі не дозволяється приймати більше.
  • Терфенаід. Він може вплинути на масу новонародженого. Є можливість, що малюк народиться дуже маленьким.
  • Астемізол. Цей препарат має токсичний вплив на плід.
  • Супрастин, цетиризин, кларитин і фексадін . Ці речовини дозволяють приймати при вагітності, але в крайніх випадках. Коли шкоду хвороби може виявитися небезпечніше, ніж можливий ризик для дитини.
  • Піперацилін погано впливає, як на вагітних жінок, так і на годуючих мам.

Алергія може себе проявляти по-різному. Це може бути сльозоточивість очей, нежить і висипання на шкірі. Якщо у вашому організмі зустрічаються хоч які-небудь прояви алергії, терміново зверніться до лікаря-алерголога.


За допомогою обстеження, він допоможе з'ясувати, що є алергеном. У вашому положенні головне надалі уникнути контакту з алергеном, щоб не довелося застосовувати антибіотики для лікування.

Для того щоб уникнути цієї проблеми, виключіть зі свого щоденного раціону ті продукти, які можуть викликати алергію. Навіть якщо на них у вас раніше ніколи не було алергічних реакцій, то з метою профілактики від них варто відмовитися. Лікарі рекомендують це зробити вже на 22 тижні вагітності. Адже до дитини алергени потрапляють саме через шлунок. Таким чином, ще в утробі матері, у неї розвивається підвищена чутливість до тих чи інших алергенів. Так само існує ризик підібрати алергію, звану побутовий. Її можуть викликати різні продукти побутової хімії, духи, косметичні засоби. Тому намагайтеся менше контактувати з ними. Так само алергія може проявлятися через гормональних змін в організмі - така своєрідна реакція на вагітність. Так само лікарі-алергологи раджу не заводити домашнього вихованця в період виношування плоду, якщо він вже є, то позбавиться від нього на час вагітності. Адже алергія часто може розвиватися на шерсть. Тому ризикувати не варто. Намагайтеся частіше робити вологе прибирання в квартирі, пилососити килими, провітрювати приміщення. Адже у алергії можуть бути різні причини, в тому числі і пил.

Якщо у вас виникла алергія, то пам'ятаєте такі важливі речі:

  1. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням . Адже ви можете тільки нашкодити і собі, і своєму малюкові. При перших проявах терміново зверніться до фахівця.
  2. Не припиняйте самостійно курс лікування, яке вам призначив лікар, навіть у випадку, якщо відчуваєте себе набагато краще.
  3. По можливості, не використовуйте ніякі медикаментозні кошти. Бажано буде обійтися без них. Якщо цього зробити не можна, то лікар повинен підібрати такі препарати, які нададуть мінімальної шкоди вам і вашому малятку.

Бережіть себе і свого майбутнього малюка!