Дихання - вона із загадкових і маловивчених функцій організму людини, що супроводжує наше життя від народження до смерті.

Йоги, даоські практики, жерці Давнього Єгипту вивчали процеси, що супроводжують дихання, і намагалися зрозуміти, як за допомогою правильного дихання можна набути надздібності і надможливості, які відрізняють їх від звичайних людей.

Звичайній людині теж має бути цікаво, як дихання впливає на якість життя: вдих - життя, видих - якість життя.

Коли ви щодня вдихаєте дим від сигарет і вихлопні гази автомобілів, то йдете врозріз з екологією власного організму.

Багато хто, повторюючи відоме твердження, що дихання - це основа життя, забувають сенс цієї фрази: людина повинна дихати природно і легко. Але не менш важливо дихати правильно, інакше не працює велика частина обсягу легень. Ви дихаєте поверхово, мозок та інші внутрішні органи відчувають кисневе голодування.

Глибоке і повноцінне дихання забезпечує організм киснем, знижується стомлюваність, з'являються життєві сили, збільшується працездатність, значно розширюються фізичні можливості.

Правильне дихання покращує обмін речовин, заспокоює нервову систему, забезпечує рівновагу в діяльності системи травлення і залоз внутрішньої секреції.


Вважається, що якщо людина може контролювати дихання, значить, йому під силу контролювати життя.

Якщо ви хочете навчитися дихати правильно, навчитеся робити дихальну гімнастику. Ось її основні принципи:

1. У звичайних умовах правильно дихати животом, не піднімаючи і не опускаючи при цьому грудну клітку.

2. Сконцентруйтеся на процесі: повільно вдихніть (1-2 секунди) - затримайте дихання (приблизно 1 секунда) - видихніть трохи повільніше, ніж вдихали.

Якщо ви відчули втому, розслабтеся на кілька хвилин і сконцентруйтеся на диханні. Уявляйте, що разом з повітрям, яке ви вдихнули, у ваш організм потрапляє здоров'я і енергія, які розтікаються по всьому тілу, а з видихом виходить весь негатив - злість, втома, роздратування.

Поступово збільшуйте час вдиху і видиху, поглиблюючи подих - довге дихання - основа довголіття.

Цікаво, що коли ви опануєте технікою правильного дихання, дихати по-іншому ви вже не зможете, воно стане не тільки звичкою, але й потребою.