Тонометр - це прилад з механічною або електронною вимірювальною системою, який призначений для самостійного вимірювання в домашніх умовах артеріального тиску і пульсу.

Від того, кому призначений тонометр, які є захворювання і як часто доведеться користуватися приладом, залежить, на якому типі приладу зупинитися.

Дія механічного тонометра засноване на вимірюванні тиску в накачаною манжеті, яка віджимає артерію у визначені моменти часу. Тони визначаються за допомогою фонендоскопа, а показання зчитуються з циферблата.

Вважається, що механічний тонометр показує найточніший результат (похибка 3 мм ртутного стовпа), але для того щоб користуватися таким приладом потрібен певний досвід.

Зверніть увагу на розмір манжети і спосіб її фіксації на руці. Найзручніше тонометри, у яких груша для накачування повітря поєднана з циферблатом.

Термін служби груші обмежений (2 - 3 роки), тому потрібно щорічно відносити прилад на повірку.

напівавтоматичні тонометри автоматизовані на половину - результати вимірювань виводяться на монітор самостійно, але компресор потрібно наповнювати повітрям вручну за допомогою груші. Такі тонометри підійдуть для нечастого використання людям середнього віку.

Для того щоб виміряти артеріальний тиск і пульс за допомогою автоматичного тонометра, досить надягти манжету на плече або зап'ясті і привести прилад у дію, натиснувши на кнопку, тому автоматичні тонометри зручні для літніх людей. Результати вимірювань позначаться на рідкокристалічному дисплеї.

Тонометри, які кріпляться на зап'ясті, рекомендується використовувати молодим людям (до 30 - 35 років) - з віком судини на зап'ясті стають менш еластичними, і результат вимірювань буде неправильним.

До недоліків автоматичних тонометрів відноситься досить висока похибка вимірювань (до 5 мм ртутного стовпа). Щоб отримати максимально точні результати, виміряйте тиск автоматичним тонометром 3 рази поспіль з інтервалом 5 - 10 хвилин і обчисліть середнє арифметичне.

Існують вдосконалені моделі тонометрів, які забезпечені додатковими функціями - пам'ять останніх вимірювань, індикатор аритмії.

При покупці автоматичного або напівавтоматичного тонометра зверніть увагу на зручність управління, хорошу читаність дисплея, зручність і надійність кріплення манжети.

Взагалі, автоматизація - річ хороша, але, як показує практика, не завжди надійна .


Будь-яка покупка, як розіграш у лотереї - один товар може виявитися надійним і пропрацювати кілька років, а інший пропрацювати не більше тижня.

Що робити, якщо вам не пощастило, і тонометр зламався?

Майте на увазі, що тонометр відноситься до приладів та апаратури медичного призначення, які входять до Переліку непродовольчих товарів належної якості, що не підлягають поверненню або обміну на аналогічний товар інших розмірів, форми, комплектації, габариту, фасону або забарвлення. Тому будьте уважні при покупці, ретельно подумайте, який конкретно прилад ви хочете купити.

Різні або небажані для споживача результати вимірювань, які видає прилад, теж не є підставою вважати прилад неякісним, а, отже, здійснювати його повернення або обмін.

Викрити торгову точку у продажу товару неналежної якості і на цій підставі вимагати повернення грошей або обмін на аналогічну модель теж не вийде. Справа в тому, що всі тонометри перед надходженням до торговельної мережі поверяются Державним повірником, про що свідчить особистий штамп поверителя з датою повірки, який ставиться на останній сторінці доданого до приладу керівництва з експлуатації. Тобто товар визнається якісним, і тільки після цього допускається до реалізації через роздрібну торговельну мережу.

Після покупки будь-якого медичного приладу покупець має право на його гарантійне обслуговування в авторизованому сервісному центрі, а в разі сумнівів щодо якості приладу - на безкоштовну перевірку, експертизу і, при виявленні недоліків, ремонт. Якщо експертиза покаже, що відремонтувати прилад неможливо, його, швидше за все, замінять на новий.

Для того щоб ви могли у разі потреби відстояти свої права, перевіряйте правильність оформлення та заповнення додається до виробу гарантійного талона, уточніть адреси сервісних центрів.

Зверніть увагу на те, що гарантія не поширюється на витратні матеріали (манжета, груша, елементи живлення).

Різні фірми - виробники призначають свій термін гарантійного обслуговування тонометра. Для однієї фірми це 6 місяців, інша впевнена в надійності приладу на 5 і навіть 10 років.

Дбайливо ставтеся до свого здоров'я, займайтеся профілактикою і вчасно припиняйте можливі захворювання.