Для кожної жінки багато значать поняття "мода" і "стиль", кожна жінка мріє одягатися красиво, стильно, елегантно, оригінально.

Одягатися в бутіку - не вихід: мало хто з нас може дозволити собі кофточку за 10000 - 15000 рублів. Шити одяг для себе і своєї сім'ї може теж далеко не кожна жінка.

Але, навіть якщо ви заплатили за річ пристойні гроші, це ще не гарантія її якості та унікальності. Крім того, є ймовірність зустріти людину в точно такій же блузі або куртці.

У даній ситуації дуже багато стали звертати увагу на магазини "секонд-хенд", в яких деколи можна купити якісні оригінальні речі за помірною ціною.

Секонд-хенд (англ. second hand - "друга рука") - це речі, одяг та взуття, що були у вживанні, уцінені або не продані в певний термін в магазині.

У магазині секонд-хенд можна купити не тільки повсякденну, вечірню або карнавальний одяг, а й взуття, дитячі речі, м'які іграшки, хустки, ремені, фіранки, скатертини, сумки та багато іншого.

Вже ніхто не сумнівається, що здійснювати покупки магазинах в секонд-хенд вигідно, адже тут можна купити якісну унікальну річ за цілком прийнятною ціною:

  • малоймовірно, що ви побачите на кому-небудь схоже плаття або блузку;
  • більша частина речей проведена відомими компаніями;
  • якість таких речей, навіть були у вжитку, значно вище тих, які продаються за ті ж гроші на речовому ринку;
  • можна значно заощадити на речах тимчасового використання (дитячих, карнавальних, робітників).

Багато хто думає, що речі секонд-хенд - це гуманітарна допомога, яку благодійні організації отримують від людей і потім незаконно продають. Це не так. Всі речі, які надходять в магазини, закуповуються на спеціалізованих європейських і американських фабриках, які спеціалізуються на зборі, дезінфекції, санітарної обробки, сортування, переробки та продажу second-hand. Саме на цих фабриках речі набувають специфічний запах формаліну, яким їх обробляють.

Щоб позбутися специфічного запаху, досить просто випрати річ. Якщо це зробити неможливо, обмежтеся провітрюванням на свіжому повітрі і паровий прасуванням в хімчистці.

Стан речі можна визначити по тому, де вона розташована.

На плечики розвішують, як правило, кращий одяг - чисту, що не рвану, з малим відсотком зносу.


Найчастіше на такі речі вже встановлена фіксована ціна.

На прилавках лежать речі гірші, іноді можна зустріти екземпляри, непридатні для носіння. Вартість звичайно розраховується з ціни за кілограм.

На развалах, на вулиці продають найдешевші речі, з великим відсотком зносу або з серйозним дефектом. Але знаючі люди стверджують, що саме на таких развалах, якщо пощастить, можна знайти унікальну фірмову річ у відмінному стані.

Майте на увазі, що в день надходження нового товару в магазині секонд-хенд бувають найвищі ціни. Чим більше пройде часу з цієї дати, тим нижче будуть ціни, але вподобану річ хтось може купити до вас.

У багатьох магазинах секонд-хенд покупцям, особливо постійним, можуть зробити істотну знижку.

Як не помилитися у виборі?

Уважно огляньте джинси і брюки, чи немає вишикувалися колін і білястого кольору. Якщо шви із внутрішньої сторони стегон потерті, купувати таку річ не варто - через тиждень шкарпетки навіть невелика потертість стане помітною.

Трикотажні речі не повинні бути витягнуті на ліктях, по краях і в області горловини. Катишки ви зможете видалити за допомогою звичайного бритвеного верстата.

Верхній одяг. Класичні пальта і куртки актуальні завжди. Ґудзики можна замінити новими, а надто проста річ стане вишуканіше за допомогою брошки або хустки.

Чи можна повернути річ, куплену в секонд-хенді?

Тільки в тому випадку якщо у речі виявився дефект, який не був обумовлений продавцем при продажу, не вказано на ярлику, в товарному чеку або іншим способом (пункт 11, 134 Правил продажу окремих видів товарів). За все, про що продавець змовчав, він несе повну відповідальність.

Якщо куплена в секонд-хенді річ не підійшла за кольором, розміром, фасоном, ви не можете розраховувати на її обмін або повернення. Згідно зі статтею 25 Закону "Про захист прав споживачів" це право поширюється тільки на якісні товари, що не були у вжитку.

У деяких людей є психологічний бар'єр, який заважає купувати вживані речі. Якщо у вас його немає, то покупки в магазинах секонд-хенд - відмінний спосіб придбати дійсно якісну річ, значно при цьому заощадивши.