Чи варто користуватися нічним кремом? Багато жінок відмовляються від застосування нічного крему, бо переконані, що він є зайвим навантаженням на шкіру і заважає її повноцінному відпочинку. Насправді правильно підібраний і грамотно використовуваний нічний кремлучше інших засобів допомагає шкірі відпочити і повністю відновитися.

Вдень, коли ми активні, шкіра виконує свою головну функцію - захищає організм від негативного впливу зовнішнього середовища, і знаходиться в постійному напрузі. Тільки вночі вона отримує можливість відпочити і відновитися. Темрява, нерухомість і повне розслаблення мімічних м'язів створюють ідеальні умови для відпочинку. Вночі прискорюється циркуляція крові, прискорюється клітинний обмін, шкіра готова "взяти" з косметичних засобів все, що їй потрібно.

Саме тому застосування нічного крема- одна з найважливіших процедур для підтримки молодості і здоров'я шкіри.

А вам потрібен нічний крем? Нічний крем , як і будь-які інші косметичні засоби, слід застосовувати по необхідності. Молодий нормальній шкірі до 25 років необхідні зволоження і захист. Їх можуть забезпечити і денні засоби. Для проблемної шкіри і при вугрової висипки знадобиться нічний крем із серії для проблемної шкіри, доповнює денний догляд і підсилює лікувальний ефект.

Нічний крем потрібен для попередження вікових змін шкіри і для боротьби з ними. Застосовувати такі нічні креми потрібно вже після 30 років, а після 40 років їх використання повинно увійти в систему.

Чи можна замінити нічний крем денним? Ці косметичні засоби виконують різні завдання: денні зволожують шкіру, роблять її матовою, захищають від негативного впливу навколишнього середовища і сонячних променів; нічні - живлять і відновлюють. Тому практично ніякої користі від денного крему вночі не буде. Крім того, якщо використовувати вночі зволожуючий денний крем, це може привести до набряків.

Як правильно підібрати нічний крем? Визначтеся, які проблеми шкіри ви хочете вирішити за допомогою нічного крему - освіжити колір обличчя, позбавитися від зморшок або наситити шкіру поживними речовинами. Виходячи з цього, а також типу шкіри і її стану вибирайте засіб, орієнтуючись як на його складу, так і на консистенцію:

Для жирної, схильної до висипань шкіри підійдуть гель або емульсія , до складу яких входять цинк, вітаміни А, С, Е, освіжаючі і запобігають запалення.

Для сухої шкіри підійде насичений живильний крем, що містить лецитин, вітаміни А, Е, D , F, холестерол.

При появі перших зморшок зверніть увагу на засоби щільної консистенції, до складу яких входять кераміди, ретинол, пептиди, амінокислоти.

Після 35 років потрібно використовувати нічний крем з колагеном, який входить до складу клітин і завдяки якому шкіра залишається еластичною (з віком колагену виробляється все менше, і необхідно отримувати його додатково).

Після 45-50 років шкіра потребує більш грунтовної підтримки, тому варто використовувати нічний крем з вмістом фітогормонів.

Як правильно застосовувати нічний крем? Час нанесення дуже важливо, адже нічний крем працює саме в нічні години.


Щоб нічний крем був більш ефективним, необхідно наносити його за 1-1,5 години до сну, щоб крем встиг вбратися в шкіру.

Промокніть надлишки крему через годину після нанесення, якщо він не вбрався повністю, інакше замість очікуваного ефекту ви можете отримати закупорені пори і набряки.

Шкіра запускає активні процеси оновлення приблизно до 18 годинах, які досягають піку активності близько години ночі. Це - "золотий час" для шкіри. Якщо хочете домогтися максимального ефекту від використання нічного крему, в цей час ви повинні міцно спати.

Чи обов'язково використовувати денний і нічний креми однієї марки? В ідеалі, так. Якщо не однієї серії, то хоча б однієї марки, також як і інші косметичні засоби, які ви використовуєте протягом дня. Справа в тому, що активні компоненти косметичних засобів різних марок можуть викликати роздратування. Це відбудеться, наприклад, якщо одночасно використовувати кошти на мінеральній і рослинній основі. "На око" визначити, чи виникне така протидія, практично неможливо, тому застосування засобів однієї лінії простіше і безпечніше. Крім того, компоненти денного та нічного кремів однієї серії ідеально доповнюють і підвищують ефективність один одного.