Бегонії - дуже красиві кімнатні квіти, їх видів надзвичайне безліч, і кожен з них по-своєму прекрасний. Майже всі види бегоній цвітуть влітку, але при створенні певних умов вони можуть цвісти восени і навіть взимку.

Бегонії поділяються на дві основні групи: декоративно-листяні і декоративно-цветущие.

Декоративно-цветущиебегонии відрізняються рясним цвітінням і красою квіток. Бульбові бегонії вважаються найбільш ефектними, до них відносяться гібриди Лорен і Елатіор. Бульбові бегонії цвітуть влітку і восени, а при хорошому догляді можуть цвісти з весни до початку зими. Взимку вони втрачають листя.

Бегонія коралова - поверхню листа зелена з білими вкрапленнями. Яскраво-рожеві квітки зібрані в багатоквіткові суцвіття.

Бегонія яскраво-червона - листя яйцеподібні, подовженої форми, з зубчастих краєм. Яскраво-червоні квітки зібрані в суцвіття - волоті.

Бегонія сізолістная - лист гладкий, яскраво-зеленого кольору, зі зворотного боку з червонуватим відтінком. Квітки червоні, зібрані в суцвіття - кисть.

Бегонії групи Лорен - листя округлі, хвилясті по краю. Квітки в пухких мітелках, махрові і прості, різного забарвлення - білі, рожеві, червоні.

Бегонії групи Елатіор - гібриди. Листя круглі, зубчасті по краю. Квітки різного забарвлення, великі, в пухких мітелках.

Бегонії бульбоподібні - гібриди. Листя у формі серця, загострені на кінці, зубчасті по краю. Квітки великі, прості й махрові. Забарвлення різноманітна.

Існують також ампельні бегонії з напівмахровими і немахровими квітками білого, жовтого, червоного, рожевого, оранжевого кольорів.

Особливості догляду за бегоніями.

Пересадка. Ранньою весною бульби бегонії садіть в свіжу землю. Кореневища пересаджуйте по необхідності. Грунт має бути поживною, що складається з перегною, листової і дернової землі з додаванням хвойної землі і піску.

Насипайте землю не до верху горщика, щоб при появі нових коренів можна було досипати свіжої землі.

Поставте рослину на сонячне вікно, і воно швидко дасть свіже листя, а через 1,5 місяці з'являться бутони.

Розмноження. Бегонії розмножують насінням і стебловими живцями.


Бульбові бегонії - поділом пророщених бульб. Для цього бульба розріжте навпіл так, щоб кожна половина мала паросток і корінь. Відразу присипте зрізи сіркою або вугіллям.

У посаджених бульб верхівка не повинна бути вище рівня грунту.

Температура вище 20 ° C погано позначається на бегоніях. Взимку температура в приміщенні не повинна бути нижче 15 ° C.

Освітлення. бегонії потрібно яскраве світло, але протипоказані прямі сонячні промені. Щоб рослина мала гарну форму, періодично повертайте горщик щодо джерела світла.

Полив. Навесні і влітку поливайте бегонії рясно, найкраще відстояною водою. Не допускайте як застою води, так і пересихання земляної грудки. Бульбові бегонії взимку не поливають.

Вологість повітря. Бегонії люблять високу вологість повітря, але при цьому не люблять обприскувань. При попаданні води на листя, на них з'являються коричневі плями. Тому в жарку погоду горщик з бегонією краще поставити на піднос з мокрим торфом або мохом.

Добриво. Декоративно-квітучі бегонії удобрюйте з моменту формування бутонів один раз в два тижні рідким комплексним добривом для квітучих кімнатних рослин.

Для підгодівлі бегоній не можна використовувати азотисті добрива для декоративних рослин - це призведе до зростання листя і придушення цвітіння.

Можливі труднощі при вирощуванні бегоній.

Шкідники бегоній і заходи боротьби з ними. Від щитівки обприскуйте рослина 0,15% розчином актеллика (1 - 2 мл на 1 літр води).

Від трипса допоможе неодноразове обприскування інсектицидами.

При ураженні павутинним кліщем обробіть рослину мильним розчином і промийте під теплим душем. При сильному ураженні обробіть 0,15% розчином актеллика.

Хвороби бегоній.

При ураженні борошнистою росою обробіть рослину мильним розчином, при сильному ураженні - обприскати 0 , 2% розчином фундазола.

При зараженні сірою гниллю обприскати рослину 0,2% розчином бенлатом або 0,1% розчином Топсин. Повторюйте обприскування кожні 3 тижні до повного одужання.

Від маслянистої плямистості можна спробувати врятувати рослина, тільки видаливши з нього уражені частини.

Для профілактики постійно оглядайте рослини, щоб не з'явилися хвороби і шкідники .