Іноді для того, щоб удома стало світліше і затишніше, достатньо просто почистити плафони люстри або абажур настільної лампи. Зробити це зовсім не складно.

Перед тим як чистити світильники і лампи, обов'язково обесточьте їх.

Щоб очистити від пилу скляний абажур, прітріте його сухою серветкою , змоченою в антистатиків.

Сильно забруднене скляний абажур, зніміть його і вимийте теплою водою з будь-яким миючим засобом, прополощіть в теплій воді і дайте висохнути або протріть насухо вафельним рушником (воно не залишає на склі ворсу і розлучень) . При необхідності відполіруйте скляний абажур до блиску.

Добре відчистить скляний абажур від забруднень і додасть йому блиск засіб для миття шибок з додаванням нашатирного спирту.

Абажур з пресованого скла чистять так само, як і скляні.

Плафони і абажури з рифленого і фактурного скла чистите за допомогою м'якої щітки.

Абажур з пергаменту, пластмаси та текстилю чистите, не знімаючи з лампи, серветкою або пензликом, змоченою антистатиком.

Гладкі абажури з пластмаси протріть ганчірочкою, змоченою будь-яким миючим засобом, і промийте чистою водою. Після чищення швидко витріть абажур м'якою тканиною або висушіть феном.


Не використовуйте для сушки опалювальні прилади та пряме сонячне світло.

Абажур з текстильних матеріалів мийте мокрою ганчіркою тільки в тому випадку, якщо матеріал не линяє, не вигоряє і не сідає. Їх також можна прополоскати в розчиненому в теплій воді нейтральному миючому засобі, а потім у чистій воді. Після цього обережно промокніть текстильний абажур добре вбирає вологу серветкою.

Щоб на дротовому каркасі абажура не з`явилася іржа, потрібно протерти металеві частини сухою ганчіркою, а потім відполірувати сухою серветкою.

Сильно забруднені деталі світильника з латуні і міді знову заблищать, якщо ви протрете їх круговими рухами м'якою ганчіркою, змоченою оцтом і присипаній дрібною сіллю.

Важкодоступні деталі світильників - Корделія, ланцюги, металеві патрони - чистите сухою щіткою або пензликом. Нікельовані і хромовані частини протріть вологою ганчіркою і витріть насухо. Якщо металеві деталі світильника дуже сильно забруднені, використовуйте спеціальний склад для чищення срібла.

Дерев'яні частини світильників чистите, як меблі, залежно від виду деревини. Можна використовувати меблеву політуру.

Чистіть плафони і абажури регулярно, і ви не будете страждати від нестачі освітлення навіть в темний час року.