небезпідставні буде твердження, що практично кожна жінка хоча б раз у житті дотримувалася тієї або іншої дієти. При цьому причини у кожної з них свої: хтось "сідав" на дієту щоб скинути пару-трійку зайвих кілограмів напередодні якого-небудь значного події (весільного торжества, дня народження, відпустки тощо), деякі дотримувалися дієтичні закони з метою підвищення власної привабливості в очах представників чоловічої статі. Для багатьох же дієта є способом життя.

Часом, у погоні за існуючим в суспільстві ідеалом фігури, жінки не замислюються про ті наслідки, до яких можуть призвести такі дії. Найгірший варіант розвитку - це проблеми зі здоров'ям.

Як правило, лише деякі жінки при виборі дієти вдаються до допомоги кваліфікованих дієтологів. Більшість представниць жіночої статі, бажаючих худнути і не хворіти, вважає консультацію експерта в даній області зайвою витратою часу і коштів. І це в корені невірно.

Рішення залучити до сприяння в правильному і грамотному підході до дієтичного харчування фахівця-дієтолога дозріває лише тоді, коли всі докладені раніше зусилля не дають позитивного і бажаного результату.

Як правило, диетологические невдачі, постигающие багатьох жінок, породжуються різними причинами. Основна з таких полягає у вчиненні наступних найбільш поширених помилках, що здійснюються в момент дотримання дієти:

 1. Відсутність списку дозволених продуктів
  Кожна дієта має на увазі під собою якийсь кодекс обмежень і заборон. Улюблене вираження "діетніц" - "Мені цього не можна, бо я - на дієті". Воно дозволяє відмовитися від усього калорійного, мучного, солодкого, солоного та інших "шкідливих" продуктів. Це правило жінка дотримується чітко.
  Однак наскільки добре жінка знає свої дієтичні обмеження, настільки погано вона орієнтується в тих продуктах, які їй дозволяются. І це погано, бо часто "діетніци" виключають зі свого раціону практично всю їжу, залишаючи лише пару-трійку продуктів, щоб не "харчуватися повітрям" і хоч якось функціонувати в дійсності. А такі дії, безумовно, рано чи пізно спровокують серйозні порушення роботи організму, чреваті незворотними наслідками.
  Саме тому, прийнявши рішення дотримуватися дієти, потрібно чітко уявляти свій живильний раціон на той період. Необхідно чітко сформулювати список конкретних продуктів, які будуть придатні до вживання. Це дозволить уникнути ймовірності "набити шлунок" тим, що трапиться під руку.

 2. Відсутність стратегії харчування поза домашніх умов
  Варто детально опрацювати свій живильний раціон, тобто конкретно визначити зміст сніданку, обіду, вечері, а також так званих "перекусів".


  Причому меню слід розробити як "для домашнього користування", так і для харчування поза домом. Таким чином можна буде уникнути різних шкідливих спокус і не закинути тим самим розпочату дієту.


 3. Велика кількість низькокалорійної їжі
  Не варто занадто перенасичувати дієтичне меню низькокалорійними продуктами. Принцип "можна їсти скільки завгодно" не дуже-то правильний. Бо великі порції низькокалорійної їжі хоч і дозволяють схуднути, але в той же час значно розтягують розміри шлунка, тим самим вимагаючи надалі все більшу кількість їжі. І який би низькокалорійної була їжа, вживання її у великих дозах користі не приносить. До того ж кількість споживаних таким чином калорій істотно збільшується, що переводить низькокалорійну їжу в розряд більш калорійних.

 4. Недостатньо збалансована дієта
  Будь-яке дієтичне меню має бути збалансованим і насиченим достатнім для нормального функціонування організму кількістю білків, вуглеводів, жирів і корисних мікроелементів. Організм повинен одержувати всі необхідні йому речовини. В іншому випадку можуть мати місце різні проблеми - порушення обміну речовин, розвиток різних захворювань тощо.
  Слід пам'ятати про те, що монодієти не приносять шкоди лише у разі короткочасного терміну їх дотримання.

 5. Занадто різке початок і закінчення дієти
  Основне помилкове рішення виглядає приблизно так: "Завтра ж (найчастіше - з понеділка) я - на найсуворішій дієті". Підкріплюється це "постанову" як правило ґрунтовним переїданням напередодні. І це дуже погано - перегодувати шлунок до відмови, а на наступний день позбавити його піщі.Важно наступне: будь-яка дієта повинна починатися поступово - плавно знижуючи калорійність споживаної їжі, її жирність, а також кількість. Точно так же повинен відбуватися і "вихід з дієти". В іншому випадку не тільки значно збільшується ризик швидкого повернення втраченої ваги, але і загострюються проблеми зі здоров'ям.

 6. Нерегулярне харчування
  Слід скласти розклад і чітко визначити час, виділяється для прийому їжі. Наприклад, харчуватися через кожні 2 години. Це дозволить організму швидше і найменш болісно адаптуватися до нового режиму харчування.