Прообразом сучасних обручок вважаються символічні кільця з очерету та пеньки, якими обмінювалися закохані в стародавні часи.

У XVII столітті в Європі з'явилися обручки з двома серцями і двома руками по краях, що символізують єдність душ і тіл закоханих.

В Ірландії подібні обручки називаються "кладдаг "(стародавнє кельтське символ вірності, дружби і романтичної любові) і являють собою серце, увінчане короною, яке тримають дві руки. Серце уособлює любов. Руки - дружбу, що зберігає любов. Корона символізує вірність.

Традиція приписує цим кільцям різні значення в залежності від того, як кільце носять. Як весільну його слід носити на лівій руці серцем всередину.


Як обручки - на правій.

Є у кільця і таємна мова: якщо серце повернене назовні - володар кільця вільний, якщо всередину - заручений або одружений.

В Больцано (Італія) існує свій варіант: запалюванням від почуттів серце, підтримуване двома руками, як ілюстрація фрази "любовним полум'ям обійняте серце". Зазвичай такі кільця роблять з позолоченого срібла.

У Умбрії в XV вірі були поширені срібні обручки, що представляють собою особи коханих, дивляться один на одного, а між ними - розпускається букет квітів.

В іудеїв в XIV столітті були прийняті як обручки з філігранню і емаллю, прикрашені намистинами і вигравіруваним написом mazzal tov (щастя). Наречений вручав його нареченій, супроводжуючи молитвою.