Ви коли-небудь задавали собі питання, в чому полягає відмінність між обручками, вінчальними, весільними і Помолвочное кільцями? Якщо ви, як і багато хто, вважаєте, що це - майже одне і те ж, то будете неправі.

Для того щоб розібратися, заглибимося в історію, адже ще в Стародавньому Римі чоловіки обов'язково дарували батькам нареченої кільце, яке було символом зобов'язань і здатності утримувати майбутню дружину - це було схоже сучасної реєстрації шлюбу в РАГСі.

Заручини - красивий західний звичай, коли молода людина, роблячи пропозицію руки і серця, підносить коханій каблучку з діамантом, яке символізує чистоту і фортеця його почуттів.

З історії. У 1477 Максиміліан Австрійський, сватаючись до дочки французького короля Карла Сміливого Марії Бургундської, подарував їй каблучку, в якому діамантами була викладена перша буква її імені - М.

В кінці XIX століття Чарльз Льюїс Тіффані створив звичне для нас кільце для заручин - діамант, оточений шістьма лапками.

Кільце з найбільшим діамантом у 74 карати знаходиться в колекції Елізабет Тейлор.

Заручини - церковний обряд, що передує вінчання. При цьому Обручника (так називали майбутніх молодят) обмінювалися кільцями, які так і називалися - заручні.

Тривав період не менше року, протягом якого молоді люди повинні були дізнатися один одного ближче, вони разом ходили в гості, гуляли, але не вступали в більш близькі стосунки. Таким чином, весільна церемонія і обов'язковий період очікування розлучалися в часі.

Обручки могли бути різними - з діамантами, смарагдами, рубінами, сапфірами і бірюзою. Камені ці обрані не випадково - за легендою вони входили в намисто первосвященика. А бірюза завжди вважалася каменем щастя, бережуть від ревнощів.

Вінчання - пишний церковний обряд, наступний за заручинами. На зміну заручним приходять вінчальні кільця. Обручки більше ніколи не надягають, а жінки передають їх із покоління в покоління, правда, тільки в тому випадку, якщо шлюб був щасливим.

Вінчальне кільце чоловіка має бути золотим (як символ божественної слави Христа), а дружини - срібним (як символ чистоти і духовного світла).

Під час церемонії кільце переносилося з пальця на палець.


На великій його надягали зі словами "в ім'я Отця", на вказівний - "і Сина", на середній - "і Святого Духа". Потім кільце одягали на безіменний палець, де воно і залишалося на все життя.

Зараз під час вінчання наречений і наречена тричі обмінюються кільцями.

З історії. У 1775 році Російська православна церква об'єднала обряд заручин і вінчання. Тому в назвах кілець відбувається плутанина.

Прикмети, пов'язані з вінчальними кільцями

Вінчальне кільце повинне бути виготовлене з одного металу, без вигравіруваного малюнка.

Одним з найбільш символічних подарунків для молодят вважаються вінчальні кільця, які передають у спадок, причому, чим вище ступінь спадкування, тим більшою охоронної силою вони володіють.

Молодята можуть вінчатися кільцями батьків тільки за умови, що ті вже відзначили срібне весілля. Особливо шанованими є вінчальні кільця, які передаються від "золотих" ювілярів.

Втрата або поломка вінчального кільця, як на весіллі, так і в будь який інший час, віщує серйозні проблеми і свідчить про навислу над сім'єю небезпеки. Щоб уникнути неприємностей, чоловік дружині (і навпаки) повинен негайно купити інше кільце, надіти на палець і вимовити ті ж слова, що говорив біля вівтаря.

Знімати кільце після того, як його наділи в церкві, не покладається . Якщо воно спадає або його знімуть випадково, чоловік повинен тут же надіти його на місце, щоб відвести неприємності.

Щоб шлюб був довгим і щасливим, бажано купувати кільця в один день і в одному місці.

Вінчальні кільця, фату, весільна сукня не можна давати міряти ні подругам, ні сестрам, інакше в родині будуть сварки.

Не можна одягати вінчальне кільце на рукавичку - вважається, що подружжя разом жити не будуть.