Утюжка білизни завжди вважалася одним з найбільш трудомістких домашніх справ. З боку прасування здається простою справою, і непосвячені думають, що впоратися з цією справою може кожен.

Насправді і тут є безліч секретів, знання яких допоможе відновити зовнішній вигляд поношених речей і продовжити термін їх використання.

Щоб прасування білизни не перетворювалася на каторгу, купіть сучасний праска з парозволожувачем і терморегулятором.

Перед початком роботи проведіть нагрітою праскою по чистій сухій шматочці, щоб переконатися, що підошва праски чиста і в міру гаряча. Якщо температура праски нижче, ніж потрібно, на білизні залишаться жовті смуги.

утюжьте тільки абсолютно чисту білизну - гарячу праску виявить навіть непомітні плями.

Починайте прасування з речей з тонких тканин синтетичних, для яких потрібна найнижча температура. Потім поступово переходите до речей з вовни та шовку. В останню чергу утюжьте постільна білизна та рушники з льону та бавовни.

Як правильно прасувати одяг

утюжьте речі повільними рухами справа наліво, від широкої частини виробу до вузької, у напрямку часткової нитки, тобто, не по ширині, а по довжині. В першу чергу проутюживают дрібні деталі - манжети, оборки, рукава, коміри, кишені.

Перед тим як прасувати блузку або сукню в перший раз, уважно вивчіть ярличок вироби і з'ясуйте, чи можна його прасувати і при якій температурі . При прасуванні речей з синтетичних тканин не тримайте праску довго на одному місці - тканина може оплавитися.

Синтетичні речі можна взагалі не прасувати, а якщо виникла така необхідність, утюжьте злегка теплою праскою без натиску.

Одяг із натурального шовку потрібно прасувати злегка вологою, з виворітного боку. Якщо шви вироби витягнулися, їх потрібно обробити парою, підсушити річ і випрасувати її з виворітного боку через бавовняну тканину.

Чи не збризкуйте водою вироби з натурального шовку - на тканині залишаться плями.

Речі з вовни перед прасуванням потрібно обов'язково зволожити, щоб річ прийняла потрібну форму.


Наприкінці прасування річ з вовни повинна бути абсолютно сухою, інакше залишилася волога може привести до усадки.

Вовняні речі отпаривают з вивороту через вологу марлю. Якщо річ пов'язана рельєфним візерунком, підкладіть під неї щось м'яке і утюжьте через марлю, у напрямку малюнка, без натиску.

Як правильно прасувати штани

Спочатку через вологу тканину відпрасуйте верхню частину і пояс штанів, потім (без тканини, що не зволожуючи) - кишені (щоб на лицьовій стороні не з'явилися відбитки, покладіть в кишені папір).

Потім розкладіть брюки на прасувальної дошки, склавши обидві половини разом, відпрасуйте їх через вологу тканину. Щоб стрілка на брюках трималася довше, її можна випрасувати через товсту вологий папір.

Повісьте відпрасовані брюки на вішалку, щоб вони охололи і отвіселісь.

Як правильно прасувати постільну білизну і рушники

Біле постільна та столова білизна з бавовни та льону утюжьте з лицьового боку дуже гарячою праскою, щоб тканина придбала первісний блиск. Ділянки, на яких є вишивка, потрібно прасувати з виворітного боку.

Кольорові речі краще прасувати з виворітного боку.

Великі речі (підодіяльники, простирадла) для зручності прасування складіть вчетверо, надавши їм форму прямокутника, і пропрасуйте кожну частину гарячою праскою. Відпрасовані речі складіть у стопки, щоб вони охололи. Через 2 години можна прибрати білизна в шафу.

Намагайтеся не пересушувати білизна - його буде складно випрасувати. В крайньому випадку, використовуйте пароувлажнітель праски.