Рум'яна - дуже важлива деталь макіяжу. Вони допоможуть "оживити" обличчя, зробити його молодше і врівноважити макіяж, скорегувати форму обличчя, підкреслити достоїнства і приховати недоліки.

Рекомендації щодо вибору відтінку рум'ян

Вибираючи відповідний колір рум'ян, перш за все, зверніть увагу на природні кольори шкіри і волосся.

Результат нанесення рум'ян повинен якомога більше нагадувати природний рум'янець (наприклад, як після прогулянки або занять спортом). Якщо ви не впевнені у виборі, спробуйте кілька відтінків і виберіть найбільш підходящий.

Бежево-рожеві рум'яна йдуть практично всім.

Для світлої шкіри підходять рум'яна холодних відтінків з блакитним відливом (всі відтінки рожевого), для оливковою і жовтуватою шкіри - рум'яна теплих тонів (абрикосовий, коричневий, кораловий, мідний).

Чим світліше шкіра, тим світліше повинні бути рум'яна, і навпаки.

Найкраще мати рум'яна декількох відтінків для різних випадків: в тон шкіри - на кожен день, більш насичені - для вечірнього макіяжу, бронзові - для літа.

Якщо ви - блондинка, вам підуть ніжні рожево-бежеві, світло-бежеві і абрикосові відтінки рум'ян. Наносите їх не надто інтенсивно і добре розтушовуйте. Рум'яна повинні відповідати загальному тону особи. Щоб досягти оптимальної яскравості, їх краще наносити після того, ви нафарбували очі і губи.

Для повсякденного макіяжу використовуйте рум'яна з блиском, а для вечірнього - мерехтливі.

На світлій шкірі добре виглядають ніжні напівпрозорі відтінки рожевого і пурпурно-рожевого.

Якщо ви - володарка рудого волосся, уникайте занадто яскравих або темних тонів, щоб макіяж не виглядав зухвало. Вам підуть помаранчеві і жовті відтінки рум'ян, а інтенсивні рожеві відтінки протипоказані.

Брюнеткам підійдуть рум'яна практично будь-якого кольору. Найкраще на вашій шкірі будуть виглядати рум'яна бежево-коричневих, коралових, персикових відтінків. Уникайте яскравих помаранчевих рум'ян (вони надають шкірі хворобливу жовтизну) і яскраво-рожевих (вони будуть виглядати вульгарно).

Власницям темно-русявого і каштанового волосся підійдуть рум'яна рудо-коричневих відтінків.

До східного типу підійдуть рожеві або рудувато-коричневі рум'яна.

Як правильно наносити рум'яна?

Наносьте рум'яна на самий виступаючий ділянку вилиці.

Не наносіть рум'яна занадто близько до носа - ви будете виглядати старше своїх років.

Рум'яна добре лягають і виглядають природно, якщо наносити їх чіткими і точними рухами. Для цього тримайте кисть над металевою облямівкою, в якій закріплений ворс. Якщо ви завдасте рум'яна кінцем кисті, вони ляжуть товстим шаром, а колір вийде нерівним і занадто насиченим.

Ретельно розтушовуйте рум'яна за допомогою спеціальної широкої кисті або губки (спонжа).

Якщо ви хочете підкреслити певні ділянки обличчя, досить трохи сильніше натиснути на пензлик і зробити їх більш яскравими.

Якщо нанести невелику кількість рум'ян посередині шиї, можна скорегувати більш темний відтінок обличчя.

Щоб макіяж виглядав особливо м'яким і натуральним, після нанесення рум'ян покрити обличчя дуже тонким шаром пудри. Так можна приховати і занадто яскравий рум'янець

Для засмаглої шкіри замість рум'ян можете скористатися пудрою у вигляді кульок бронзового або теракотового кольорів. До її складу входить порошкоподібна цілюща грязь, яка надає шкірі свіжість, робить відтінок рівним і прекрасно підкреслює контури особи.

Світлі рум'яна з додаванням блискучих і перламутрових частинок відмінно виглядають при штучному освітленні і підійдуть, наприклад, для романтичної вечері при свічках. Ці ефектні рум'яна роблять шкіру мерехтливої.

Багато сухі рум'яна містять блискітки.


Якщо у вечірньому макіяжі блиск виглядає цілком доречно і додасть особі більшу виразність, для денного макіяжу варто вибрати матові рум'яна.

Сухі рум'яна - для нормальної і жирної шкіри

Сухі рум'яна дуже популярні у жінок, так як з їх допомогою можна легко і швидко створити і ніжний натуральний макіяж, і яскравий насичений рум'янець (якщо ви хочете підкреслити певні ділянки обличчя, трохи сильніше натисніть на кисть або проведіть по них ще раз).

Сухі рум'яна легко лягають на повністю знежирене особа, в іншому випадку особа відразу ж стане плямистим. Перед використанням сухих рум'ян нанесіть на обличчя тон і пудру (більш товстий шар пудри - на щоки).

Використовуйте велику професійну кисть (круглу або пласку) з довгою ручкою, а кисть, яка знаходиться в коробочці з рум'янами, використовуйте для корекції макіяжу протягом дня.

Наберіть на кисть трохи рум'ян, струсіть надлишки. Наносите невелику кількість рум'ян в кілька прийомів, тоді вам не доведеться прати надлишки і розтушовувати контури.

У деяких випадках можна замінити рум'яна темною пудрою відповідного відтінку.

Жирні рум'яна у вигляді крему, пінки або олівця - для сухої і нормальної шкіри

Такі рум'яна рекомендується використовувати, якщо ви користуєтеся денним або тональним кремом, так як в цьому випадку вони добре з'єднуються з основою і довго тримаються. Це відбувається за рахунок того, що поряд з фарбувальними пігментами в них містяться жири і волога.

Кремоподібні рум'яна на обличчі виглядають більш натурально, ніж сухі. Але вони менш стійкі, тому доведеться оновлювати їх кілька разів протягом дня.

Нанесіть на обличчя жирний крем, нанесіть кремоподібні рум'яна на самі виступаючі точки скул і ретельно розітріть так, щоб не було видно кордону з шкірою щік. Припудріть обличчя. Якщо ви все зробите правильно, рум'яна ляжуть дуже рівно.

Так само наносяться рум'яна у вигляді пінки, і тримаються довше, ніж кремоподібні. Але їх потрібно розтирати набагато швидше, так як вони миттєво вбираються і висихають, і після цього макіяж підкоригувати не вдасться.

Коригуємо форму обличчя за допомогою рум'ян

Щоб зробити більш рельєфним широке пласке обличчя, нанесіть не надто темні рум'яна уздовж скронь, по лінії росту волосся, за зовнішніми ділянкам щік до підборіддя.

Щоб скорегувати занадто широке обличчя, розтушуйте рум'яна на вилицях у напрямку до лінії росту волосся і ніколи не наносите на щоки.

Щоб візуально подовжити кругле обличчя нанесіть рум'яна у вигляді трикутника, витягнутого від скронь до куточків губ.

Щоб скорегувати особа у формі серця, нанесіть рум'яна на щоки і розтушуйте в напрямку вух, виділіть вилиці, щоб отримати об'ємний контур.

Щоб зробити риси обличчя більш виразними, нанесіть трохи темних рум'ян навскоси під вилицями.

Гостре підборіддя можна візуально пом'якшити і скруглить за допомогою темних рум'ян.

Лоб стане більш широким, якщо нанести рум'яна навскоси від брів до прикордонної з волоссям частини.

Занадто довге обличчя візуально стане коротшим, якщо рум'яна завдати по горизонталі на вилиці.

Щоб візуально подовжити коротке підборіддя, висвітліть ямку на ньому світлими рум'янами.

Довгий ніс буде здаватися коротше, якщо ви завдасте і обережно розітреться трохи темних рум'ян.

Загальна рада з корекції обличчя за допомогою рум'ян: ті ділянки, які ви хочете приховати, відтінятимете більш темним кольором (темними рум'янами або більш темною пудрою), а ділянки, які потрібно виділити, зробіть більш світлими (за допомогою світлих рум'ян, світлою або мерехтливої пудри).