Рослини - хижаки - одні з самих незвичайних створінь природи. Їх не так багато, але справжні любителі екзотики збирають цілі колекції таких незвичайних рослин.

Вони харчуються різними живими організмами - від мікроскопічних дафній до невеликих жаб.

На жаль, далеко не у всіх магазинах можна купити хижі рослини. Найчастіше у продажу можна зустріти венерину мухоловку, деякі сорти непентеса і сарраценії. Набагато рідше зустрічаються росичка і дарлінгтонія каліфорнійська.

Всі рослини - хижаки можна розділити на три групи:

  • рослини з листям - липучками (росичка) ;
  • рослини з листям - пастками (венерина мухоловка);
  • рослини з листям у вигляді глечика (сарраценія, дарлінгтонія каліфорнійська, непентес).

Всі рослини - хижаки вимагають особливих умов утримання і вимагають постійного і дуже ретельного догляду.

Всі рослини - хижаки люблять хороше освітлення, не прямий, але яскраве сонячне світло. Восени і навесні потрібно підсвічування лампами денного світла.

Поливайте рослини - хижаки тільки дистильованою водою (її можна купити на автозаправках або в аптеках). Полив водою з-під крана призведе до загибелі рослини.

Рослини - хижаки воліють високу вологість повітря. Її потрібно підтримувати постійно.

Ніколи не підгодовуйте їх ні органічними, ні мінеральними добривами.

Ні в якому разі не годуйте хижаків м'ясом, ковбасою та іншими білковими продуктами - це може привести до загнивання і загибелі рослини.

Не годуйте рослина комахами насильно. Йому цілком достатньо 5 - 6 самостійно спійманих комах за сезон. Якщо хочете побалувати вихованця, давайте йому тільки живих комах.

Протягом місяця після покупки підгодовувати рослина не потрібно.

Забезпечте рослинам комфортну зимівлю при температурі +3 + 8 ° С.

Рослини - хижаки не люблять переміщень щодо джерела світла. Щоб випадково не пересунути горщик, поставте на ньому мітку.

Субстрат для хижих рослин складається з торфу (2 частини) і перліту (1 частина).

Основна маса рослин - хижаків зустрічається в тропіках, але є й такі, які ростуть і в умовах російського клімату.

Росичка круглолиста

Це хиже рослина висотою 10 - 15 сантиметрів з круглими листям, утворюють прикореневу розетку, можна зустріти на болотах нашої країни. Кожен листочок росички покритий ворсинками з краплями клейкої рідини на кінцях.

Не поспішайте забирати додому росичку, яку ви зустріли в природі - в деяких регіонах Росії вона занесена до Червоної книги. Краще купити її іноземну родичку, яка виглядає не менш ефектно. Вона відрізняється лише ланцетовидной формою листя. В іншому обидва види росички абсолютно однакові.

Венерина мухоловка

Це найяскравіший і найбільш популярний в Росії представник групи хижих рослин з листям - пастками.


Венерина мухоловка родом з північної Америки. Це некрупное рослина з вузькими ланцетними листками з овальними пастками на кінцях, зібраними в прикореневу розетку. Пастка пофарбована в яскраві кольори - від смарагдово-зеленого до яскраво-червоного. Вона швидко складається, коли в неї потрапляє комаха, може провести в складеному стані кілька днів, і потім розкривається знову.

Не змушуйте венерину мухоловку закривати пастки заради забави - кожна з них розрахована тільки на 5 - 6 закривань, після чого пастка чорніє і відмирає.

Якщо ви забезпечите венериної мухоловка правильний догляд і організуєте комфортну зимівлю, вона буде радувати вас кілька років.

Сарраценія

Рослина являє собою круглу розетку глечиків висотою 15 - 30 сантиметрів, що ростуть прямо із землі.

Залежно від сорту глечики сарраценії мають самі різні розміри, форму і забарвлення. Деякі сорти сарраценії дуже декоративні і в ряді країн культивуються.

Сарраценія потребує постійного яскравому освітленні (не менше 8 - 10 годин на день під сонцем або лампами денного світла) і дуже високої вологості повітря. Якщо ви посадите її на березі ставка в саду, тоді додатковий полив рослині не буде потрібно.

сарраценії рекомендується регулярно пересаджувати, найкраще навесні, в горщик більшого розміру.

Дарлінгтон каліфорнійська (зміїний квітка)

Рослина являє собою піднімаються з землі вузькі яскраво-зелені трубки, що розширюються догори і закінчуються півсферою , збоку якої знаходиться отвір, обрамлене трьома довгими "язиками" бордового кольору. Глечики цієї рослини - хижака мають дуже оригінальну форму, що нагадує капюшон або голову змії, від чого і пішла назва рослини.

Дарлінгтон любить яскраве розсіяне сонячне світло, рясний полив, часті обприскування і прохолоду.

Непентес

Ця рослина - хижа ліана, від його довгих широких листків відходять тонкі стебла, на яких формуються глечики. Серед непентесов зустрічаються і гіганти, і мініатюрні форми, які можна вирощувати в квартирі.

Дуже ефектно виглядають рослини, глечики яких пофарбовані в яскраво-червоний колір. Щоб глечики придбали яскраве забарвлення, рослині потрібно багато світла, щоб зберегти глечики, потрібна висока вологість повітря і грунту.

Рослини - хижаки цілком можуть стати фаворитами серед кімнатних рослин. Якщо ви зумієте забезпечити їм правильний догляд, вони дадуть відповідь на вашу турботу довгим цветоносом з невеликим, але дуже красивим квіткою.