Існує близько 300 сортів герані. Серед них є рослини висотою від 15 до 100 сантиметрів. Суцвіття герані різноманітні - від простих до пишних, від білої до фіолетового забарвлення.

Якщо ви плануєте вирощувати герань на ділянці у вазоні або кашпо, вибирайте невисокі сорти з не глибоко залягає кореневою системою, холодостійкі і посухостійкі (далматської, Ренард, Ендріса, криваво-червоне, попелясту).

Якщо є можливість, на зиму занесіть рослини в приміщення. Якщо ні - прикрийте кущі ялиновим гіллям. Герань, яка росте у відкритому грунті, добре переживе зиму і без укриття (не рахуючи Сибіру і північних районів).

Герань може адаптуватися і до тіні, і до яскравого сонця.

Розмножувати герань можна різними способами:

  • живцями,
  • насінням (практика показує, що кущі, вирощені з насіння, цвіте набагато рясніше),
  • поділом кореня і посадкою його в грунт - паросток з'явиться дуже швидко,
  • діленням куща (найпростіший спосіб).

Розмноженням герані займаються ранньою весною, до початку активного відростання листя і в кінці літа. Зверніть увагу на нирки - вони не повинні бути гнилими або пересохлими.

Більшість сортів герані добре плодоносять. Коли плід дозріває, насіння розкидаються, і складно підібрати момент, коли краще їх збирати.

Якщо зібрати насіння герані в серпні, їх можна посадити в грунт, щоб до заморозків проклюнулися сіянці. Але найкраще садити насіння в грунт під зиму, коли земля вже схоплена заморозками. Насіння проросте навесні, коли прийде відповідний час.

Якщо ви купили насіння герані в магазині, посійте їх в березні в горщик з подальшою пікіровкою або в квітні відразу у відкритий грунт, коли грунт ще холодна.

Можна купити молоді кущі герані і посадити їх на відстані не менше 50 сантиметрів один від одного.

Герань любить пухкий грунт, тому навесні, до появи листя, грунт потрібно розпушити , прополоти і внести комплексне мінеральне добриво.


Одні сорти герані (наприклад, герань чорноока) воліють кислу і слабокислу грунт, інші (далматська, криваво-червона, попеляста) - грунт, багату вапном. При добриві слід враховувати цю особливість.

Застійне зволоження добре переносить тільки один вид герані - болотна. Всі інші герані краще підсушити, ніж залити, тим більше, що герані мають здатність накопичувати воду.

Цвіте герань близько місяця, іноді після обрізки відбуватися повторне цвітіння. Відцвілі суцвіття потрібно обов'язково обрізати.

Восени, десь наприкінці вересня, видаліть надземні пагони. Але якщо ваша герань з зимуючими листям (червоно-бура, криваво-червона), цього робити не можна.

Як і всі рослини, герань схильна до різних хвороб, незважаючи на міцний імунітет рослини .

Гниль коренів - серйозне захворювання, викликане перезволоженням ґрунту. Листя жовтіє і в'януть, потім темніють, після чого рослина гине. Вилікувати гниль коренів можна тільки на ранній стадії захворювання шляхом хірургічного втручання.

"Чорна ніжка" - поразка грибком підстави держака внаслідок неправильного дренажу і перезволоження грунту. Розвитку захворювання сприяють слабке освітлення і висока температура. Видаліть заражений держак і пролийте грунт розчином перманганату калію.

Особливо сильно вражає герань белокрилка. Дорослі комахи досить непоказні, а зелені личинки на нижній стороні листа дуже помітні. Білокрилки розмножуються дуже швидко, листя ураженої рослини жовтіє і опадає. Щоб позбутися шкідника, обприскуйте рослина фітовермом 1 раз на 3 дні.

Для профілактики появи борошнистої роси - білого нальоту на листках, що нагадує присипку, - зрізайте рослина після цвітіння або на початку періоду в'янення.

Листя, заражені бурою плямистістю, потрібно зрізати і спалити.

Ось і всі основні секрети вирощування герані на ділянці. Спробуйте, і рослини віддячать вам за догляд різнобарвним шикарним букетом.