Для багатьох жінок вибір зручного взуття перетворюється на справжню проблему. Влітку це особливо актуально.

Якщо у вас повні ноги, вибирайте найпростішу взуття, не надто відкриту, але і не дуже закриту. Вам не підійде взуття на дуже високому тонкому каблуці у поєднанні з переплетеннями з тонких ремінців. Туфлі з вузьким носом на тонкій шпильці виглядають витончено, але вони тільки підкреслять масивність ніг.

Для повних ніг підходить взуття на платформі або танкетці - вона візуально зробить вас вище і стрункіше. Пам'ятайте, чим довше профіль взуття, тим витонченіше будуть здаватися ваша ступня і кісточка.

Якщо у вас короткі гомілки і широкі ступні, вибирайте взуття з поздовжніми розрізами та ремінцям - вони оптично подовжать і звузять ступню. Відмовтеся від світлої взуття - чим світліше взуття, тим крупніше здається ступня.

Якщо у вас дуже худі ноги, вам протипоказана взуття на шпильці - вона зробить ваші ноги ще тонше.

При виборі взуття звертайте увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Самий гігієнічний і зручний матеріал для взуття - натуральна шкіра.

Свиняча та ялова шкіра (зі шкур великої рогатої худоби) досить жорстка і міцна, тому застосовується для виробництва теплого взуття - черевиків і чобіт.

Шевро - найдорожча, красива і практична шкіра з козлиних шкур. Взуття, зшите з такої шкіри, коштує досить дорого, але висока ціна виправдана її високою якістю і довгим терміном служби.

опоек (шкіра з шкури молодого теляти) - ідеальна шкіра для виробництва літнього взуття. Вона тонка і добре пропускає повітря, але не дуже міцна. Взуття з неї рідко служить більше одного сезону.

Натуральна замша використовується для виробництва різного взуття - чобіт, черевиків, туфель. Взуття з натуральної замші коштує досить дорого, так як на виготовлення замші йде шкіра найвищої якості.

Нубук значно дешевше замші, так як для його виготовлення використовують шкіру з сировинними пороками, які зникають після шліфування. За споживчими і гігієнічним характеристикам нубук практично не поступається замші.

Взуття із замші та нубуку не можна носити в дощ і сльота - волога для неї згубна, вона вимагає особливого догляду, без якого вона швидко втрачає вигляд.


Щоб взуття завжди добре виглядала, носіть з собою спеціальну щітку для замші, за допомогою якої можна в будь-який момент видалити з взуття пил і відновити прим'ятий ворс.

Взуття з натуральної лакової шкіри підходить тільки для урочистих випадків. У холодну погоду вона тріскається, в жарку не пропускає повітря і вологу, вигоряє і втрачає вигляд на сонці і під лампами денного світла. Ноги в лакової взуття не дихають, тому вона зовсім не підходить людям з підвищеною пітливістю ніг.

Взуття зі шкірозамінника можна купувати тільки в тому випадку, якщо у вас здорові ноги. Її потрібно підбирати точно за розміром, так як вона не розношується і не розтягується. Взуття зі шкірозамінника недовговічна, має температурні обмеження і не пропускає повітря, тому ноги в ній пітніють.

Взуття зі шкірозамінника високої якості не промокає, тому бажано мати зроблених з нього пару черевиків або закритих туфель для дуже сирий і дощовою погоди.

Перш ніж приміряти вподобану вам пару взуття, потримайте її в руках (чи не дуже вона важка), уважно розгляньте, не йде чи каблук вперед або назад, потріть поверхню (якісне взуття не залишає на руках слідів фарби).

Купуйте взуття тільки в другій половині дня, коли ноги трохи отекут. Чи не приміряйте взуття на босу ногу, надіньте капронові шкарпетки або колготки.

Одягніть придивилася пару взуття, постійте і походіть в ній кілька хвилин, оцініть, наскільки зручно пальцях і стопі. Це потрібно, щоб уникнути проблем, пов'язаних з носінням тісного взуття - освіти "кісточок" у великих пальців, тріщин на п'ятах, "натоптишів" (мозолів в центрі стопи), викривлення пальців, мозолів, вростання нігтів, порушення кровообігу. Занадто вільне взуття теж шкідлива для здоров'я ніг і може сприяти утворенню потертостей і мозолів. Одним словом, взуття повинна бути впору.

Жінки не повинні постійно носити чоловіче взуття, інакше з часом відбудеться деформація ступні, а хода стане важкою і незграбною.