Є собачники, є кошатники, а є - пташники.

Як правило, це серйозні, трохи замкнуті люди з розвиненим почуттям прекрасного і відчуттям вічного.

Якщо ви вирішили приєднатися до пташників і отримати в якості домашнього вихованця пернате істота, для початку варто визначитися з пристрастями.

Якщо ви хочете завести по-справжньому співочу птицю:

Найкращий варіант - це просто-напросто канарейка (вірніше, кенар, бо співають лише самці).

За таланту з канаркою може посперечатися хіба що соловей, але цей "співак полів росіян" дуже погано живе в неволі: не завжди співає, важко звикає, сумує, вередує з кормом, одним словом, хоче на свободу.

А ось канарейка - співає весело і задерикувато цілісінький день, було б зерно в годівниці і вода в поїлки.

При покупці канарки варто мати на увазі: самки не співають взагалі, і тому коштують дуже дешево.

Їх тримають виключно для продовження роду. Але якщо самок у продавця з якихось причин "скупчилося" занадто багато, він може нав'язати вам її під виглядом самця, за "чоловічі" гроші.

Самі ви за зовнішнім виглядом самця від самки не відрізните, тому дочекайтеся, поки пташка заспіває.

Чи не заспіває - не ризикуйте.

Що ж стосується поширеної помилки, згідно з яким пісня канарки безпосередньо залежить від кольору оперення, справжні пташники пояснюють: канарки "натурального" зеленого кольору вважаються більш витривалими і голосистими співаками, але на практиці і жовті, і палеві і сірі пташки відмінно справляються зі своїм званням "кращого домашнього співуна".

Якщо ви хочете завести красиву, але мовчазну птицю:

  • Зверніть увагу на Ткачик.


    До цього виду відносяться популярні у пташників амадини, амаранди і астрильди.

  • Самою невибагливої з них пташкою, яка із задоволенням живе в клітці, добре виводить пташенят, їсть все що завгодно і ніколи не вередує, вважається японська амадина - маленька палева, біла або шоколадна стрибуха розміром з вказівний палець руки.
  • Найкрасивішою, мабуть, є гульдовая амадина - яскрава і дивно цікава птиця, яка, між тим, дуже складна в догляді (як і всі красуні , будь то птиці або люди). Сама ж популярна у любителів Ткачик - зеброва амадина, симпатична зовні і невибаглива внутрішньо.

Якщо ви хочете завести друга:

Тоді ваш птах - це папуга. Все, що говорить про папуг світова література і мультиплікація - справжнісінька правда.

Кажуть, що кожен папуга - це унікальна особистість, зі своїм характером, уподобаннями, мріями і життєвими планами.

А головне - папуги (самці) можуть навчитися розмовляти. І тоді .. Які вже там собаки і коти .. Папуга - ось хто по праву може претендувати на звання "друг людини".

Правда, тримати цього одного краще всього в суцільнометалевої клітці - дерев'яні вони швидко розбирають на друзки, а без клітки часто б'ються, не розраховуючи своїх молодечих сил.

Так що і серед птахів можна знайти щось близьке і потрібне істота, без якого так самотньо, але з яким життя стає прекрасно і дивовижне!