Домашній пил стоїть в одному ряду з найбільш підступними ворогами людини, особливо що живе в міській квартирі. Пил проникає всюди, і немає куточка, куди б вона не просочилася.

Найбільше пилу накопичується у вузьких просторах під низькими меблями - диваном, піаніно, шафами. Ніжки у таких меблів короткі, відстань від нижнього краю до статі настільки мало, що туди не проходить ні рука, ні шланг пилососа. Ця ділянка перетворюється на постійно діючий резервуар для пилу.

Друге джерело пилу - шпалери. З них непомітно, але постійно відстають найдрібніші частинки паперу і барвників.

М'які крісла, дивани, килими, штори, фіранки, ковдри та подушки просто напхані пилом, яка залишається всередині, не дивлячись на всі спроби її видалити, і дуже швидко накопичується знову.

Шафи (як для одягу, так і для книг) теж накопичують багато пилу. Книга - це джерело знань і друг людини, але ворог для алергіка.

Склад пилу складний і неоднорідний. Коли говорять про алергію на пил, мають на увазі алергію на різні її компоненти.

Домашній пил містить крихітні частинки різного походження:

  • тваринного (вовна, шовк, лупа, пір'я птахів, слину, мокротиння, волосся, частки епідермісу людини);
  • рослинного (пилок, дрібні шматочки тканин рослин, деревну труху);
  • бактеріального;
  • грибкового.

У різних частинках пилу містяться різні алергени. Крім того, до складу пилу входять частинки синтетичних тканин, пластмас, паперу.

Вважається, що головною причиною виникнення алергії на домашній пил є кліщі. Кліщі домашнього пилу є близькими родичами не паразитичних кліщів, які поїдають зерно в коморах і на складах. Кліщі домашнього пилу відносяться до роду дерматофагоідов (тобто, пожирачів шкіри), харчуються злущеними частинками шкіри і мікроскопічними грибками.


Самі вони також дуже малі і не видно неозброєним оком.

Кліщі люблять жити в м'яких меблів, килимах, постільній білизні, тобто в тих місцях, де накопичується багато пилу. Цикл розвитку кліщів триває 1 - 1,5 місяця, їх плодючість дуже висока. В одному грамі пилу може міститися до 2500 кліщів.

Боротися з кліщами хімічним шляхом проблематично, так як інсектициди впливають на них із працею. Кліщів можна вбити високою (вище + 40 ° С) або низькою (нижче -18 ° С) температурою, але алергенні властивості мертвих кліщів сильніше, ніж живих.

Тому залишається тільки одне - стежити, щоб пилу було як якомога менше. Прибирання звичайним пилососом вас не врятує, адже він не тільки всмоктує пил, але й, виганяючи повітря назовні, піднімає пил з найзатишніших куточків, де її навіть не було видно. Така "пилова буря" може привести до нападів бронхіальної астми.

Переважно для людини, що страждає алергією, безумовно, вологе прибирання, наприклад, за допомогою миючого пилососа. Ретельно протирайте вологою ганчіркою плінтуса, батареї, верхні і бічні поверхні шаф.

Відмовтеся від пір'яних, пухових, ватяних подушок і матраців. Оптимальний варіант - високоякісні синтетичні наповнювачі. Вони швидко сохнуть, а прати постіль при алергії на пил потрібно не рідше 1 разу на тиждень.

Килими та м'які меблі потрібно або прибрати зовсім, або регулярно чистити з використанням миючого пилососа. Штори повинні бути з легких синтетичних тканин - вони легко перуться і швидко сохнуть.

Книги зберігайте на засклених полицях і відкривайте тільки в міру необхідності. Платтяні шафи регулярно протирайте зсередини вологою ганчірочкою, а їх вміст частіше періть, чистите, провітрюйте.