Стрес-інтерв'ю поступово стає частиною нашого ринку праці.

Якщо пару років тому ми тільки читали про такий спосіб перевірити емоційну стійкість і комунікативну адаптивність кандидата на посаду, то сьогодні у кожного з нас є шанс в стрес -інтерв'ю взяти участь.

Відчуття, прямо скажемо, не з приємних.

Своє перше стрес-співбесіду я проходила в одній великій компанії-виробнику товарів народного споживання:
майбутній безпосередній начальник постійно мене перебивав, піднімався зі свого місця і, нависаючи наді мною, задавав питання на підвищених тонах, після питання про хобі раптом просив поділити 162 на 18, питав по декілька разів одне і те ж і дуже емоційно реагував на мої відповіді, зневажливо фиркаючи і знизуючи плечима.
Чи варто говорити, що перше співбесіду виявилося останнім, і я мало забрала ноги з цього офісу.

Оскільки 162 на 18 я якимось дивом поділила правильно, мені дзвонили з проханням ще раз підійти для остаточного розмови, але, самі розумієте, я гордо відмовилася.

Потім мені казали, що начальник цей - душа-людина, що розуміє, тямущий і осудний. Та й зарплата була хороша .. Так що, як говорила ворона в мультику про домовичка Кузю, "прогавила я своє щастя".
Якщо ви налаштовані щастя своє на таких співбесідах не «Ворон", потрібно чітко розуміти: майже завжди і майже все, що відбувається на інтерв'ю, і особливо у великих пристойних компаніях, може виявитися простою перевіркою на стресостійкість і з'ясуванням вашого вміння швидко пристосовуватися до складних умов спілкування.
До типових елементів стресового співбесіди належить:
 • затримка часу (ви прийшли до призначеного часу і півгодини стовбичите в приймальні),
 • доручення свідомо безглуздої роботи (просять заповнити дві майже однакові анкети),
 • хаотична послідовність питань (то про сім'ю, то про попередню роботу, то про дитячі враження,
 • можуть навіть запитати, як вас ласкаво називає чоловік),
 • раптові арифметичні задачки,
 • провокаційні висловлювання,
 • підвищений тон,
 • неадекватне вираз обличчя інтерв'юера.

Все це може виявитися жорстокої грою вашого співрозмовника, який у що б то не стало хоче відібрати на вакантну посаду людини із залізними нервами і непробивною психікою.Ваша поведінка на стрес-інтерв'ю має бути спокійним, доброзичливим і гідним.

 • Не варто чекати в приймальні більше півгодини - пошліться на заплановані справи, запитаєте, в який час можна прийти наступного разу.
 • Якщо не можете з ходу відповісти на несподіване запитання - пожартуйте: "який цікавий питання, потрібно трохи подумати ".
 • Якщо на вас кричать - спокійно попросите не підвищувати голос, тільки без надриву і сліз, а з почуттям власної гідності.

А може статися, вам взагалі не захочеться працювати в такій компанії, де в перспективі людям доведеться постійно витримувати зовнішній стрес.
Зрештою, хороша зарплата - це в роботі не найголовніше.