Як людину зустрічають по одягу, так квартиру оцінюють по шпалерах. Зі смаком підібрані і акуратно поклеєні дорогі шпалери приховають будь-які недоліки кімнати, а ось дешеві папірці з невиразним або неталановитий малюнком легко зіпсують самий наворочений інтер'єр. Так що вибір шпалер - справа відповідальна.
Для початку варто визначитися, яку роль будуть виконувати шпалери у вашій квартирі. Вони можуть бути двох типів: або фоном, або самостійною деталлю інтер'єру. Фонові шпалери, як правило, непомітні, покликані створювати загальне колірне враження і коригувати загальну атмосферу кімнати: робити її більш прохолодною або більш теплою, залежно від обраного кольору.
Шпалери з малюнком, звичайно, більш вимогливі до інтер'єру, диктують колір і фасон меблів і фурнітури, але з їх допомогою можна вирішити безліч проблем: розширити або звузити простір, підняти або опустити стелі, зонувати приміщення, виправити недоліки планування і навіть - у випадку з дуже дорогими шпалерами - вирівняти невеликі дефекти стіни.
Визначившись з функціоналом шпалер, вибираємо колірну гамму. У коридорі рекомендують клеїти темніші, а в кімнатах - більш світлі шпалери, щоб підкреслити простір і легкість житлових приміщень на контрасті з передпокою. У північних кімнатах доречна тепла колірна гамма, в задушливих і жарких - холодна.
Рожевий колір гарний у дівочій спальні і не доречний в кабінеті, шоколадний допустимо в спальні й поганий на кухні, словом, колір шпалер залежить не тільки від ваших особистих переваг, але і від можливості використовувати в конкретному приміщенні конкретний колір .
Для кімнати, в якій збирається вся родина, де бувають гості, підходять світлі і нарядні шпалери.


Для суміжних кімнат, які примикають один до одного по вузькій стороні, тобто витягнутих у довжину, краще вибрати шпалери, схожі по малюнку, але контрастні за кольором. Наприклад, одні зеленого, інші блакитного відтінку. Це візуально скоротить подовжені пропорції кімнат.
Для обклеювання передпокою краще вибирати темні шпалери: при переході з передпокою в світлу кімнату створюється відчуття збільшеного простору. Кімнату, в якій недостатньо світла, краще обклеювати шпалерами світлих, теплих тонів. Для сонячної кімнати краще вибрати блакитні, сіруваті або зеленуваті шпалери.
Кімната з низькою стелею здається вище, якщо обклеєна шпалерами з чітко вираженим малюнком вертикального напрямку, шпалери же з горизонтальними смугами візуально знижують висоту стелі. Довга кімната не буде справляти враження надто витягнутої, якщо вибрати шпалери з вертикальним малюнком. Якщо кімнату обклеїти шпалерами з великим малюнком, вона буде здаватися менше.
Зараз випускається величезна безліч найрізноманітніших шпалер і по фактурі, і за кольором, і по малюнку. Для обклеювання великих прямокутних кімнат краще всього вибирати дорогі шпалери шириною в метр - їх легше клеїти, простіше підбирати малюнок, вони добре лягають і надійно приклеюються. Для обклеювання маленьких, "вуглистих" приміщень підійдуть стандартні трубки з ненаправленим і хаотичним малюнком, який не потрібно поєднувати.
І ще: економте на чому завгодно, тільки не на шпалерах. З дешевими вам доведеться робити ремонт кожні два роки - а дорогі прослужать вам і десять років. Так що економити - собі дорожче.