Віддавати чи не віддавати в дитячий сад? Що краще: садок або бабуся? Коли здавати ребятенка цим монстрам освіти? Як піти в садок так, щоб не хворіти? Яка відповідальна мама не задавалася цими сакраментальними питаннями! Тим часом світовий досвід стверджує: похід в дитячий сад для дитини старше 18 місяців не тільки не шкода, але виключно благо!
Згідно з дослідженнями, проведеним не тільки в Росії та Білорусі, а й в Америці і Великобританії, діти, віддані працюючими матерями в дошкільні виховні заклади (по-нашому - в дитячі садки) показували більш високі результати при перевірці інтелектуальних можливостей, значно легше адаптувалися до умов школи і швидше "росли" за шкільною кар'єрних сходах, легко відшукуючи гуртки та об'єднання за інтересами, визначаючи переваги і спілкуючись з учителями, ніж їх однолітки, яких замість зайнятих мам виховували бабусі і тітки.
Один нуль на користь садка.

Згідно з даними з лікарської практики, діти, які не ходили в дитячий сад, в початковій школі хворіють на простудні та вірусні захворювання в три рази більше своїх однолітків, які прийшли в школу з садка.
Вся справа в тому, що для формування імунітету дитина ПОВИНЕН перехворіти та ГРВІ, та грип, і вітрянкою, і ротавирусами, і чим раніше набутий імунітет у нього сформується, тим раніше він перестане боліти.Майже всі захворювання маленькі діти переносять легше, ніж школярі - тому насправді оберігаючи малюків від садовськіх мікробів? ми підставляємо їх під удар набагато більш агресивних мікробів середньої школи.
Два нуль на користь садка.

Психологи стверджують: бабусі й тітки існують зовсім не для того, щоб виховувати.
Бабусі й хороші тітки існують для того, щоб безроздільно любити і сильно балувати.
Тільки така бабуся вписується в систему сімейних відносин і приносить користь дитині: малюк відпочиває від сімейної строгості, трошки пустує і пустує, вчитися спілкуватися з людьми похилого віку та "добирає" свою порцію любові і турботи.
Як тільки бабуся починає виховувати, вона або зовсім не справляється, потураючи капризам і прощаючи пустощі, або перегинає палицю, відбираючи у внука законне право на бабусине всепрощення і вседозволеність. У будь-якому випадку дитина виростає не зовсім адекватним.
Три нуль на користь садка.

І ще: розставання з матір'ю на цілий день згубно для дитини молодше півтора років. Але корисно для малюка старше півтора: зайва опіка і замкнутий світ будинку починає гальмувати його розвиток і обмежувати самостійність.
А хіба ми цього хочемо?