Думаю, самим звичайним для подібних явищ способом. Просто перестати робити з цього проблему. І вона зникне сама собою, як легкий дим від вигаданого згарища.

І не подумайте, що я не знаю, що таке прокрастинація. Знаю - тому й говорю.

Власне явище, яке отримало таке дике назву (щось потріпалася фантазія у наших психологів) знайоме кожному мало-мальськи відповідальному людині:
це схильність до постійного відкладання на потім неприємних думок і справ, які з незрозумілих причин не хочеться робити.
Причому важливих справ і потрібних думок.
І чим вони важливіші (по нашому внутрішньому відчуттю), тим сильніше спокуса відкласти їх на потім.
До якійсь мірі прокрастинація вважається нормою, звичайним станом організму, який таким способом готується до здійснення складного завдання, але коли вона починає викликати тривогу і невдоволення самого прокрастінатор - починається хворобливий стан, знайоме кожній людині, завалили себе непідйомною купою незроблені справ.

Почнемо з того, що не всі вважають прокрастинація хворобою.
Згадайте знамениту Скарлетт О? Хара, героїню чудового роману "Віднесені вітром".
Ця енергійна, вільна і, безсумнівно, успішна жінка, що пройшла і жахи Громадянської війни, і ненависть провінційного громадської думки, і втрату сім'ї, і зрада коханого, завжди йшла вперед і здійснювала будь-які свої мрії з девізом:
"Я не буду думати про це сьогодні. Я подумаю про це завтра!".
А завтра все було набагато простіше.

Проблема прокрастинаторів не в тому, що вони не можуть виконати важливі завдання і відкладають їх на потім. Все це - тільки наслідок невміння розставляти пріоритети і планувати час.
Це ніяка не проблема, а просто незнання методів управління собою і власним часом.
Грубо кажучи, прокрастинатори розставляють пріоритети інтуїтивно, а не-прокрастинатори - усвідомлено.
Проблема прокрастинаторів в тому, що вони взагалі вважають це нездійсненним психологічною проблемою.

Існують два простих кроки по боротьбі з незробленими справами.Перший: визначте, що для вас пріоритетно.
Справи, пріоритетні для когось іншого (дружини, начальника, друга) прагнутимуть до відкладання доти, поки не стануть пріоритетними для вас. Так що розберіться з собою і своїми збігами з іншими (дружиною, начальником, одним).
Другий: створення суворого щоденного графіка виконуваних справ і включення в нього тих заходів, які вам найчастіше хочеться відкласти.
Пам'ятаєте, як у барона Мюнхгаузена: з десятої до одинадцятої - подвиг. Вже не відкрутишся: доводиться здійснювати подвиг.
Щоденний графік, як і строгий режим дня - основа самоорганізації, і якщо ви ніяк не хочете його дотримуватися, це вже не прокрастинація, а банальна лінь.

Якщо і після чіткого виконання вищевказаних рекомендацій ви все ще продовжуєте прокрастініровать - заспокойтеся, значить, так треба. Ось буквально два свіженьких прикладу.

У мене звільнявся дуже хороший співробітник (переманили конкуренти більш високою зарплатою), і я повинна була терміново знайти йому заміну. Ось уже накопичилася страшна стопка резюме, а я все ніяк не могла змусити себе їх прочитати і проаналізувати. Ну ніяк! Візьму в руки, зітхну важко - і відкладу в сторону.
У день, коли потрібно було приймати остаточне рішення, подзвонив звільняється і сказав, що він нікуди не йде - тому що любить мене і нашу компанію. Бог з нею, з зарплатою вище, ще тут не всі можливості використані. І я з легким серцем викинула всю пачку резюме у відро для сміття.

А ось ще: уже три тижні мої начальники чекають, поки я проведу дуже складні переговори з важливим клієнтом. Ми вже майже рік намагаємося підписати з ним договір, торгуємося і обговорюємо різні варіанти співпраці, вже вирішили піти на абсолютно невигідні для нас умови - аби спрацювати.
І ось я три тижні прокрастінірую. І що ви думаєте? Сьогодні подзвонили від клієнта - терміново, терміново везіть договір на підпис, ми на все згодні. Виявилося, їх підвів постачальник-конкурент, і ми єдині, хто може його замінити. Без всяких там невигідних умов.

І хто сказав, що прокрастинація - це проблема?