Ще років сто тому сім'я як осередок суспільства отримала в своє розпорядження економічно вірне й ідеологічно витримане визначення свого бюджету.

Згідно теоретикам шлюбу, сімейний бюджет:

"заробітна плата, виплати і пільги з суспільних фондів, доходи від особистого підсобного та аматорського господарства, від індивідуальної трудової діяльності всіх працюючих і непрацюючих членів сім'ї, які можуть виражатися як у формі грошових надходжень, так і в натуральній формі, або ж у виконанні для сім'ї яких -то послуг ".

Незважаючи на казенний мову і вміло заплутаний сенс, це визначення таїть у собі глибокий практичний сенс.

Отже, щоб сформувати повноцінний високоприбутковий сімейний бюджет, потрібно залучити в нього всі можливі джерела. А саме:
1. Заробітна плата.
З нею все більш-менш зрозуміло: у кого є робота, у того є якась ніяка зарплата. Тому одне з основних завдань - забезпечити все працездатне населення сім'ї хоч який-небудь роботою.
Будь утриманці, місяцями проводять час в болісних пошуках тієї роботи, на якій на тебе надінуть золоту корону і будуть платити найбільші гроші в світі, недозволені в порядній осередку суспільства.
2. Виплати і пільги із суспільних фондів.
Це не освоєна багатьма з нас маленька річка, поточна в сімейний бюджет, насправді при грамотному підході може стати дуже навіть повноводною.
Фахівці по сімейному бюджетування радять ніколи не гидувати тим, що вам може дати держава у вигляді виплат і пільг.
Будь-які покладені вам посібники, податкові відрахування, зменшення оподатковуваної бази та інші блага соціально орієнтованої держави потрібно використовувати обов'язково - і путівки через профспілку, та допомоги малозабезпеченим, і право на відрахування, про який вам без задоволення, але все ж розкажуть у вашій бухгалтерії.Чи знаєте ви, що одне тільки ненадання у відділ кадрів свідоцтв про народження дітей варто вам декількох десятків тисяч рублів на місяць у вигляді зменшення бази оподаткування?
3. Доходи від особистого господарства ( навіть просто в натуральному їх вираженні, якщо продавати власноруч вирощені помідорчики на ринку вам не з руки) - це дивно велика стаття доходів сімейного бюджету!
Неправда, що дешевше купити взимку консервовані огірочки або лечо. Дорожче, особливо сьогодні. А вже якість і смак домашніх закаток і порівнювати з магазинним нічого!
А сам процес, коли ти відбираєш плоди на закачування, розкладаєш їх, різнокольорових красенів, на столі, прикидаєш рецепт майбутнього салату, чаклуєш над величезним тазом, наповненим дивного аромату і смаку ... М-м-м-м, краса! Мої діти всю зиму, весну і літо чекають початку закаточного сезону - і крутять банки разом зі мною, оформляють етикетки і придумують свої рецепти.
4. І, нарешті, з приводу виконаних для сім'ї послуг.
У Росії в розпал кризи стало популярним щось на зразок Інтернет-бюро добрих послуг.
У відсутність грошей люди стали надавати один одному "послугу за послугу": ти мені з дитиною посиділа, а я тобі - недільну прибирання. Сусідка позаймалася з моєю донькою математикою - а я їй перешила стару спідницю. Теж варіант!
Так що джерел поповнення сімейного бюджету може бути набагато більше, ніж ми з вами думаємо. Потрібно тільки уважно читати теорію!