Розглянемо популярну чоловічу силуетну стрижку, яка виконується за допомогою машинки. Це молодіжна стрижка, утворена з видозміненою стрижки "бокс".

Для роботи вам знадобиться гребінець, машинка для стрижки волосся з різними насадками і філіровочние ножиці.

Спочатку ретельно розчешіть волосся. Потім по окружності голови намітьте контрольну лінію переходу довгого волосся в короткі (залежно від форми голови ця лінія може перебувати на різній висоті).

Для стрижки нижньої потиличної зони використовуйте меншу насадку, що дозволяє стригти волосся в 2 рази коротше , ніж на тімені. Зазвичай для стрижки потилиці використовується насадка №2, а для тім'яної зони - №4.

Потиличну зону стрижіть знизу вгору, залишаючи або збриваючи при цьому довжину волосся на так звані "хвостики". У підстави шиї щільно притискайте зуби машинки до голови, поступово, при наближенні до тімені, відривайте від неї, вирівнюючи різницю між довжиною волосся.

Зробіть окантовку - виділіть волосся по краю їх зростання . При цьому скроневі лінії обробляйте переміщенням машинки вниз від лінії окантовки на 1,5 - 2 сантиметри. Для обробки волосся за вушною раковиною прикладайте до шкіри тільки одну кромку ріжучого блоку, найбільш зручну для отримання закругленою лінії.

У тім'яної частини голови вище межі окантовки використовуйте велику насадку. Довжина чубчика, як правило, більше довжини волосся тім'яної частини голови.

Згладжування переходу від довгого волосся до коротких (зведення волосся "ні") на всій поверхні голови називається тушевкой.


Для її виконання найкраще використовувати філіровочние ножиці. Ідеальний варіант - глибока филировка, коли перший надріз роблять на відстані 1 - 3 міліметрів від коріння волосся.

Найкраще филировки (проріджуванню) піддаються м'які густе волосся. Жорстким волоссю глибока филировка протипоказана.

Якщо ви хочете вирівняти тушевку за допомогою машинки, почніть з короткого волосся, і як тільки зуби машинки почнуть захоплювати більш довге волосся, поступово віддаляйте машинку на відстань довжини волосся верхньої межі тушевки.

Зверніть увагу, що на темному волоссі повинна бути ширше, ніж на світлих.

Наприкінці стрижки перевірте довжину волосся по всій голові і підрівняйте виступаючі кінчики. Стрижка вважається правильно виконаним, якщо при укладанні волосся в будь-якому напрямку немає різких перепадів по довжині, а перехід від довгого волосся до коротких непомітний.

Зверніть увагу, що хороша стрижка повинна не тільки бути модною і стильною, але і приховувати недоліки обличчя і форми голови. Перед стрижкою приберіть волосся і розгляньте овал обличчя, форму голови, розмір і форму вух, залисини, напрямок росту волосся, наявність нерівностей і шрамів на поверхні голови. Подумайте, як за допомогою зачіски можна відвернути від цього увагу.