Виявляється, будь-якому нашому вільному проведенню часу є своє ім'я в науці. Якщо ми, як Федір Конюхов, сідаємо у човен і беремо курс на схід, на схід, на схід, поки не припливемо в початкову точку маршруту - це подорож.

Якщо їдемо в автобусі галопом по Європах - це туризм .

А якщо без всякої допомоги сторонніх організацій в наметах живемо на кримському пляжі - це рекреація.

І кожне з цих проведення часу має свою історію, свої особливості і свої закони.

Подорож - це одне з найдавніших розваг людства.
Хоча, як завжди в давнину, це було не тільки розвага; раніше люди і світ дивилися, і справи робили: америки та андарктіди відкривали, шовку і оксамит на перець і корицю міняли, дипломатичні відносини встановлювали і, якщо доводилося, навіть трошки воювали.
А за результатами подорожі писали книги, які досі є джерелами запаморочливих знань:
"Ходіння за три моря" Афанасія Нікітіна,
"Книга про різноманітність світу" Марко Поло,
"Авантюри моєму житті" нашої співвітчизниці Соломії Пільштиновой.
До речі, через крайню повільності транспортних засобів та нерозвиненості зв'язку старовинні подорожі частенько підкидали учасникам чарівні сюрпризи: наприклад, монгольська принцеса, дочка хана Хубілая, вирушила до Персії виходити заміж за славного воїна хана Аргуна, чутка про доблесті, красу і багатство якого йшла по всьому світу.
Поки невістонька подорожувала без малого три роки, хан візьми та й умри. Новий правитель, збентежений таким поворотом подій, запропонував принцесі на вибір кілька добірних женихів з ханської рідні.


Принцеса подумала, подумала, та й погодилася на одного з них, наймолодшого і симпатичного - НЕ плисти ж назад до Монголії ще три роки з порожніми щось руками! Бабин вік, він короткий ..

Тільки в минулому столітті, після другої світової війни, став розвиватися туризм - переміщення громадян з міста в місто і з країни в країну з метою відпочинку.
Бурхливий розвиток туризму почалося тому, що в кінці сорокових повсюдно були введені трудові відпустки і з'явилися фінансові можливості відпустки ці з користю провести. Туризм буває організований (за допомогою турфірм) і самодіяльний (під егідою різних громадських об'єднань та клубів).
Взагалі варіантів туризму сьогодні дуже багато: це і вікенди (самий, до речі, популярний вид туризму), і семи-десятиденні валяння на пляжах, і автобусні тури, і джип-тури, і піші походи - всього не перелічити.

А от якщо ви самі, без допомоги різноманітних фірм та громадських об'єднань, розподіляєте свій вільний час і пов'язуєте його з переміщеннями в просторі - це вже рекреація.
Поїхали на вихідних з подругами до Львова чи Києва з метою світ подивитися і себе показати, чи вивезли діточок в московські зоопарки, або зганяли до Варшави провести деньок в благодатних Лазенках - прийняли участь в рекреації.
Саме такий термін пропонують сьогодні американські маркетологи. Рекреація сьогодні стає все популярнішим - так що найближчим часом чекаємо і в цю "дикунську" сферу навали фірм, компаній і підприємців.