Чесно кажучи, гроші в гіпермаркеті економити якось не з руки: стільки всього потрібного, корисного, гарного і на розпродажах, що купюри просто самі вискакують з кишені і симпатичною стрічкою опускаються в руки важливого касира.

Так що я раджу спробувати економити час - по-перше, можна з гордістю сказати що ви вмієте заощаджувати в гіпермаркеті, а по-друге - авось, вдасться щось розумне зробити і з грошима.

Правило перше: складіть список.

Причому список потрібно складати з урахуванням розташування відділів і полиць, щоб ви не кидалися з кутка в куток величезного залу, намагаючись купити спочатку хліб, потім воду, а потім , за пару кілометрів від води - ковбасу.

До речі, якщо ви не будете намотувати по торговому залу петлясті маршрути, вам вдасться і грошенят заощадити - зрештою, п'ять дешевих маечек, квітковий горщик і свічки для торта з попутних відділів вам не так вже й потрібні.

Правило друге: залишайте в стороні візок з продуктами, якщо стаєте в чергу.

Не розумію, чому зазвичай люди цього не роблять - так і штовхають один одного колесами, ручками і сітчастими боками цих моторошно незручних пристосувань для безмежного шопінгу.

Боятися того, що хтось щось візьме з вашої сиротливо стоїть осторонь візки не варто - ви ще не розплатилися за покупки, так що вкрасти не вийде, бо нічого.

Правило третє: беріть напарника.

По-перше, так ви зможете розділити відповідальність.


І не тільки за частині списку, а й за зайві покупки.

Список половіньте, знову ж, відповідно географії відділів: якщо ви почнете бігати човниковим кроком друг повз дружки з кінця в кінець, це тільки збільшить час вашого гіпершоппінга .

Правило четверте: беріть подвійні пакети.

Оскільки, як правило, в гіпермаркетах пакети безкоштовні, не соромтеся: пляшки, банки та інші так сильно вам необхідні важкі речі (явно не включені в початковий список) складайте в подвійні пакети, інакше вся наша з вам економія перетвориться на довгі нарікання над розірваними ручками і битим склом.

Правило п'яте: штрих-кодом наверх і важким товаром спочатку.

Саме так потрібно складати покупки на прикасова транспортері: касир швидше порахує, а ви швидше складіть в пакет, і вам не доведеться виробляти у завантаженому пакеті рятувальні розкопки з метою вивудити сирки з-під банки ананасів і яйця з-під велосипедного насоса.

Ну що, в півгодини вклалися?

І навіть майже нічого непотрібного не купили? А це що за коробочки? Ах, маленькі дачні ліхтарики на сонячних батарейках .. Що ж, якраз цього вам і не вистачало ...