Незмінна супутниця світських левиць, гламурне істота з дурнуватим пучком шерсті на голові і по-дитячому розкритими величезними очима, обов'язкова героїня карикатур на безглуздих блондинок, маленька ручна собачка, що звисає з пещеною руки доглянутою господині - йоркширська терьерша.

Здавалося б, непорозуміння, а не собака.

Шерсть у папільйотках, носочки на лапах, шерсть, умащения маслом - суцільний кіч і гламур.

Ан ні, рід йоркширських тер'єрів - славний і овіяний легендами, їх початок - о селянських хатинах, їх змужніння - на фронтах Другої світової, їх сьогоднішній день - самовіддане служіння хазяїнові.
Сама по собі порода "йоркширський тер'єр", зафіксована і описана в численних племінних стандартах, зовсім " новенька "- її вивели, як неважко здогадатися, в графстві Йоркшир в кінці 19 століття.

Початок же своє вона веде від уотерсайдского тер'єра - маленької собачки з блакитною шерстю, яку із задоволенням заводили і тримали англійські селяни.

Справа в тому, що за законами того часу плебеї не мали права тримати великих собак - щоб не влаштовували полювання в панських лісах і потрави на панських луках, а ось тер'єрів - мініатюрних, вертких і відданих - можна було тримати скільки душі завгодно.

А душі було завгодно - бо собачки ці та в господарстві не дармоедствовалі, виловлюючи мишей, кротів і лисиць, і в торгових поїздках супроводжували, звеселяючи і охороняючи господаря, і з дітьми займалися не гірше дорогої няньки.
Уотерсайдскіх тер'єрів перевезли в місто - старі господарі кидали свої городи і перебиралися в міста, на нові фабрики.

Саме ткачі і зайнялися дивовижною блакитною шерстю своїх гавкає друзів - і досить швидко вивели нову породу, того самого йоркширського тер'єра.

Першим знаменитим йорком, описаним в літературі і прославленому в тодішній пресі, був великий Хаддерсфілдскій Бен, за своє недовге життя (він загинув у віці шести років під колесами екіпажу) переміг у 74 виставках і змаганнях.

Вважається, що всі сучасні йорки так чи інакше є нащадками Хаддерсфілдского Бена - він був і по жіночій частині дивно талановитий.


Початок ХХ століття з його бурхливими і трагічними подіями, мабуть, було не кращим часом для йорков: не до блакитною ниткою, погодьтеся, було і селянам, і ткачам, і гламурним багатіям.

Але завдяки сміливою і кмітливою терьерше Смокі, що пройшла всю війну зі своїм господарем, бойовим офіцером розвідки, інтерес до цій породі розгорівся з новою силою.У Росію перший йорк потрапив тільки в 1971 році - його подарували балерині Ользі Лепешинська.
Незважаючи на свій суперарістократіческій вид йоркширський тер'єр - дуже витривала, весела, простацька і завзята собачка, до того ж дивно кмітлива.

Йорки відмінно ладнають з дітьми, обожнюють господарів, невибагливі в побуті і не дуже-то болючі.

Правда, виставкові собаки, у яких прославлена у віках блакитна шерсть є обов'язковим показником породи (у решти її просто стрижуть), потребують особливої уваги та догляду, але тут вже, як кажуть, взявся за гуж ...

Зрештою, йорк хоч і простих кровей, але все ж таки майже що англійський лорд ...