Як тільки сходить сніг - оптові продавці різноманітних Роллтон і кільки в томаті б'ють у барабани: починається дачний сезон, а це означає, штучна локшина і килька почнуть відлітати з полиць магазинів і направлятися прямо в дачні шафки, тумбочки і старенькі холодильничка.

А чим же ще на дачі харчуватися?

Тим часом дачний стіл - це теж мистецтво, більш вишукане, ніж стіл міський.

Перед годуючої господинею дачі коштує дві взаємовиключних завдання: організувати регулярне ситне здорове і різноманітне харчування, при цьому не витрачаючи багато часу біля плити в досить скромних кухонних умовах.

Як цього добитися - знають досвідчені дачники.

Перший дачний продукт - цетушонка.

При всьому сьогоднішньому розмаїтті і уявній достатку вибрати хорошу тушонку не кожному під силу.

Щоб звести ризик невдалої покупки до мінімуму варто звернути увагу на наступні позначення на етикетці: умови виробництва (ТУ або ГОСТ) та вміст м'яса при закладці.

Хороша тушонка буде зроблена обов'язково по ГОСТ (ТУ - технічні умови виробництва - вимоги куди більш м'які, чим ще радянський Держстандарт), і відсоток вмісту м'яса в ній буде прагнути до ста (93, 95, 98%).

Другий за популярністю дачний запас -рибні консерви.

При їх покупці варто звертати увагу в першу чергу на місце виробництва і розфасовки: добре, якщо завод розташовується безпосередньо там, де розвантажується улов.

Якщо ж риба спіймана в Тихому океані, а розфасована в самому центрі континенту - є великі сумніви в тому, що вона лягала в банки свіженької і жодного разу не мороженої.

Якщо брати на дачуковбасу - то тільки сиров'ялені, дорогу, вищого сорту (в ній, принаймні, є м'ясо).

Така ковбаса довго зберігається, не боїться вибитих пробок і зламаного холодильника і добре виглядає на столі втомлених працівників сільського господарства.

А взагалі найкраща ковбаса - це сало, так що якщо вам дозволяє ваш естетичний смак, зупиніться саме на ньому.
Немає нічого краще, ніж дачні шашлики, курячі, м'ясні, навіть сосисочні та ковбасні - аби на вуглинах да в мангальчіке.

Віддавайте перевагу самопріготовленним шашликів - покупні і дорожче, і шкідливіше, і жорсткіше.

З гарнірів обов'язкове картопля (її можна поставити в піч і благополучно присвятити час- півтора рідного городик) і макарони (маються на увазі справжні макарони довгого приготування).

Тільки стежте, щоб зроблені вони були з твердих сортів пшениці, бо відсутність такого найважливішого показника як сортність багато разів підвищує ризик появи на вашій тарілці злиплими кома прісного тіста.

Для дітей підійдуть різноманітнітермізованние молочні продукти:

користі від них, звичайно, набагато менше, ніж від живих справжніх йогуртів та сирків, але термін зберігання краще і ризик псування менше.Ну, а все інше - на грядках. А у кого грядок, за нинішньою дачної моді, ні - у того обов'язково є чудові немодні сусіди, завжди готові продати сільськогосподарські надлишки за подібною ціною.