Ви ще не відчули наближення осені? А ваш вихованець вже починає пристосовуватися до зниження температури повітря та зменшення світлового дня.

Собакам восени потрібно більше уваги, ласки і прогулянок на свіжому повітрі. Щоденні фізичні навантаження на свіжому повітрі забезпечать вашій собаці гарний настрій.

Зниження температури викликає линьку. Щоб її зменшити давайте собаці полівітаміни, багаті жирними кислотами, біотином і вітаміном А.

Обов'язково зробіть собаці щеплення - від інфекційних захворювань восени страждають не тільки люди, але і тварини.

Кішки напередодні зимового періоду стають спокійнішими і активно линяють. Щоб шерсть тварини стала густою і блискучою, включіть в його раціон полівітаміни з таурином і біотином (докладніше про кішок, котів та кошенят).

Гризуни перед настанням холодів стають неспокійними і починають ховати корм в затишних місцях (робити запаси на зиму). Регулярно чистите клітку, інакше ваш вихованець може отруїтися зіпсувати запасами. Ослаблення імунітету і брак вітамінів можна компенсувати, додаючи в корм зелень і пророщені зерна.

Рибки та інші жителі акваріума вимагають особливого догляду. Восени їм потрібно більше світла, тому потрібно очистити акваріум від зайвих рослин. Видаліть пошкоджені і розрослися водорості, які заважають проникати світлу.

Перевірте все обладнання, яке забезпечує життєздатність риб - фільтри, компресор.

Зверніть увагу на забарвлення риб і їх плавники.


Поганий стан свідчить про неправильний догляд.

Мальков на зиму перемістіть в інший акваріум.

Птахи відчувають наближення зими і готуються до неї. Недолік світла і вітамінів, рясна линька послаблюють організм птахів, тому восени в корм і воду птахам потрібно додавати полівітаміни, в їжу включити джерела вітамінів і мінералів - зернові культури, пивні дріжджі, рибне борошно.

Птахи восени і взимку страждають від нестачі світла. Включайте вечорами настільну лампу денного світла - вона створить відчуття продовженого дня.

Холоднокровні (черепахи, жаби, ящірки, змії) в холодну пору року впадають у зимову сплячку. Щоб їх організм перебудувався без стресу, кожен день плавно знижуйте температуру обігріву в тераріумі і скорочуйте в ньому освітлення да 4:00, але не припиняйте повністю.

Ці прості поради допоможуть вашим домашнім вихованцям підготуватися до зими і безболісно пережити її . Щоб отримати більше порад з утримання та догляду за домашніми тваринами, відвідайте портал про домашніх тварин. Ви знайдете багато корисної та цікавої інформації про домашніх улюбленців.