Закрийте на хвилину очі і уявіть, які асоціації викликає у вас словосполучення "зимовий сад". Ви поринете в світ тиші, затишку, аромату трав і квітів. Можливо, ви навіть почуєте тихе дзюрчання води.

Кожному з нас необхідний такий маленький зимовий сад - місце, де приємно відпочити, помріяти про щось приємне, де немає повсякденної суєти і турбот, де вічне літо (осінь , весна, як вам більше подобається). Простіше кажучи, зимовий сад - це острівець раю у вашій квартирі.

Найцікавіше, що не обов'язково вкладати в пристрій зимового саду на балконі або лоджії великі суми грошей. Досить просто захотіти, і тоді у вас з'явиться персональний казковий сад.

Почніть з планування зимового саду. Виходячи з того, де він буде знаходитися, варіанти суміщення з житловим приміщенням можуть бути різними . Якщо ви щасливий власник приватного будинку, простір для фантазії величезний. Ви можете облаштувати зимовий сад в прибудові до будинку або окремій будівлі, з'єднаному з будинком переходом.

Визначтеся, з якого боку будинку розташовувати зимовий сад:

 • південна сторона будинку практично завжди освітлена сонцем, рослини практично не будуть перебувати в тіні;
 • північна сторона будинку висвітлюється набагато гірше, але буде довше зберігати тепло в приміщенні;
 • західна сторона підходить, якщо ви хочете милуватися заходом;
 • східна сторона будинку дозволить вам спостерігати за першими променями сонця, що сходить.

У невеликій квартирі зимовий сад можна розташувати на балконі або лоджії. В одному варіанті озеленення лоджія плавно зливається з вітальні, збільшуючи її площа, в іншому залишається окремим приміщенням. Найпростіше візуально відокремити його від вітальні покриттям підлоги і деталями інтер'єру.

Оскільки зимовий сад створюється для рослин, найчастіше теплолюбних, зверніть увагу та такі важливі моменти, як:

 • обігрів приміщення (оптимальна температура повітря + 20 .. + 22 ° С, вологість повітря 40 - 60%);
 • освітлення (якщо ви будете вмикати освітлення на 3 - 4 години вранці і ввечері ви усунете дефіцит сонячного світла, на 12 - 15 годин - забезпечите цвітіння і плодоношення, на 15 - 18 годин - створите ідеальні умови для активного росту і розвитку рослин);
 • вентиляція (створює круговорот повітря, за рахунок якого забезпечується надійний захист рослин від надмірної вологості, а в спекотні місяці від перегріву приміщення).

У кожному разі, зимовий сад незалежно від розташування повинен відповідати наступним вимогам:

 • безпеку конструкції;
 • оптимальний мікроклімат;
 • достатня освітленість;
 • стійкість до атмосферних впливів.

Спочатку потрібно облаштувати зимовий сад, обрати предмети інтер'єру і аксесуари, і тільки після цього займатися рослинами.

При оформленні зимового саду використовуйте матеріали, наближені до природних, наприклад, дерево або його імітацію.


Оздоблення пластиком може призвести до того, що ваш зимовий сад буде нагадувати зелений куточок у басейні. Яскраві шпалери теж не кращий варіант - вони в поєднанні з зеленню будуть втомлювати, а не сприяти відпочинку і розслабленню.

Ідеально доповнять дизайн зимового саду і додадуть композиції закінченість такі дрібниці, як сухоцвіт, камені, гілки, корчі. Якщо є можливість, включіть в декор акваріум, фонтан або водоспад. Навіть найменший водойму стане ефектним прикрасою саду.

Поставте диван, лавку, лавки, крісла - насолоджуватися красою найкраще сидячи, розслабившись.

Нарешті, можна приступати до вибору рослин. Перед покупкою поцікавтеся, чи підійдуть конкретному рослині ваші умови. Якщо не хочете приділяти догляду за садом багато часу, вибирайте красиві, але невибагливі рослини - монстера, драцени, кактуси, молочай.

Якщо приміщення невелике, використовуйте підвісні полиці і кронштейни. Вони врятують становище, якщо на підлозі немає місця для розміщення великих рослин.

Якщо ваш сад знаходиться на південній стороні і жодна рослина не витримує високої температури, влаштуйте міні - пустелю. Посадіть сукуленти, кактуси, молочай, а трохи піску і невеликі піраміди ідеально доповнять картину.

Перш ніж завести птахів добре подумайте, адже вони вимагають повноцінного догляду. Почніть з папуг і канарок - вони краще екзотів пристосовані до наших умов. Колібрі і метелики, наприклад, вимагають більш специфічного догляду.

Не старайтесь перетворити зимовий сад в теплицю або джунглі. Досить створити вдома куточок природи, щоб у зимові холодні вечори можна було зупинити погляд на зелені і ненадовго зменшити темп життя. Озирніться навколо і просто нагадайте собі, як прекрасний цей світ.