Самшит - універсальна рослина для саду. Він росте на сонці і в тіні, у відкритому грунті і в діжках. Красива зелена крона самшиту прикрашає сади до самої пізньої осені, радуючи неймовірними формами.

Щоб отримати одночасно багато рослин, наприклад, для посадки живоплоту, наприкінці серпня - початку вересня зріжте з кущів самшиту зелені живці довжиною близько 10 сантиметрів, залишаючи два верхніх листа, решта видаліть. Живці посадіть у пухкий субстрат із суміші рівних частин торфу і садової землі, закрийте банками або плівкою.

При регулярному поливі живці укореняться через 3 тижні. Молоді рослини посадите в ящики, щоб вони підросли, і поставте будинку на підвіконня для зимівлі. Навесні висадіть рослини на постійне місце. Для пристрою живоплоту достатньо 6 - 8 рослин на погонний метр.

Самшит не вимогливий до грунту, головне, щоб вона завжди була помірно вологої. Регулярно, 1 раз на 2 тижні підгодовуйте рослини рідким органічним добривом.

Щоб самшит добре перезимував, восени, безпосередньо перед морозами, на початку листопада, рясно полийте рослини, щоб наситити їх вологою на довгий зимовий період. Мульчируйте грунт під кущами торфом або перепрілими хвойними голками. Сухе листя для цього не підходить, так як в умовах м'яких вологих зим вона викликає перепревания рослин, розвиток грибкових захворювань і опадання листя.

З настанням стійкого похолодання до - 10 ° С приступайте до захисного притінення.


Невеликі рослини закрийте дерев'яними ящиками з отворами для вентиляції. Бордюри і невисокі огорожі закрийте 2 - 3 шарами нетканого матеріалу або мішковини, ретельно закріплюючи їх. Штамбові деревця обов'язково підв'яжіть до опор, які захистять їх від поломок при випаданні мокрого снігу.

Навесні, з настанням теплої погоди, укриття потрібно зняти, інакше рослини випревают. Це потрібно робити в похмуру погоду, залишаючи на рослинах для притінення трохи лапника або один шар нетканого матеріалу. Через 7 - 10 днів можна звільнити рослини від укриття повністю. Що залишився сніг розпушіть і відгрібаючи від рослин, щоб сонце швидше прогріло грунт і прокинулися коріння почали подавати вологу зеленим листям.

Самшит необхідно підстригати як мінімум 1 раз на рік. При цьому крона рослини прийме будь-яку форму, яку ви побажаєте - круглу, прямокутну, фігурну.

Оберіть для стрижки рослини похмурий день - яскраве сонце викликає опіки на зрізах. Щоб жива огорожа або стрижені фігури виглядали ідеально, 1 раз в 6 тижнів, з травня по серпень, підрівнюйте крону рослини.

Увага! Всі частини рослини отруйні.