Краса квітів століттями не дає людям спокою, змушуючи їх придумувати все нові способи і використовувати самі різні матеріали для того, щоб увічнити їх чаруюче пишність.

Не всі знають про існування незвичайного і вельми цікавого мистецтва - ліплення квітів з холодного фарфору. Його насправді можна застосовувати для виготовлення чого завгодно - фігурок людей і тварин, вишуканих ляльок, посуду, самих різних сувенірів. Робота з таким матеріалом приносить задоволення завдяки його гладкості і еластичності. Крім того, фарфор екологічно безпечний, і працювати з ним можна навіть дітям.

Історія моди на порцелянові квіти почалася в далекому XIX столітті - саме тоді у російської знаті стало особливим шиком мати ці чудові творіння терплячих і умілих людських рук . Разючого майстерності у виготовленні таких домігся Петро Ульянов, майстер Імператорського фарфорового заводу. Створені ним роботи принесли російської промисловості світову славу. Один тільки знаменитий букет з троянд, гвоздик та жоржин і по сьогоднішній день не має аналогів у всьому світі. Зараз чарівний букет зберігається в Ермітажі. Зі смертю майстра був загублений головний секрет його виготовлення.

Майстра не один десяток років шукали спосіб створення якісної порцелянової маси для виготовлення квітів, і лише на початку XXI століття вони, нарешті, увінчалися успіхом. У 2002 році Євген Андрєєв запатентував спосіб приготування фарфорової маси.


Створені ним букети виглядають, як живі - на пелюстках квітів чітко проступають прожилки, як у їхніх природних моделей.

Але не тільки склад порцелянової маси робить створення Андрєєва такими чудовими - величезне значення має майстерність художника.

Для виготовлення фарфорових квітів потрібні прості і доступні матеріали: крохмаль, ПВА клей, гліцерин, оцет, вазелін, дитяче мило і посуд з тефлоновим покриттям (наприклад, сковорода). Інгредієнти нагрівають до тих пір, поки не вийде робоча маса тістоподібної консистенції. Її викладають на гладку поверхню - скло або плівку, руки змащують кремом, і починається творчий процес.

Ліплення з порцеляни, як і будь-який інший вид творчості, благотворно впливає на емоційний стан людини, і тому активно використовується у відновних лікувальних закладах, центрах і здравницях. Відгуки вдячних пацієнтів красномовно свідчать про позитивний вплив такої діяльності на здоров'я пацієнтів.

Ліплення з різних матеріалів робить благотворний вплив на стан психіки, у дітей розвивається дрібна моторика, посидючість, прищеплюється любов до творчості. Ліплення з порцеляни, як і інші види рукоділля, має власну армію шанувальників і шанувальниць, які з любов'ю і терпінням виконують найдрібніші деталі майбутніх шедеврів. Місця поспіху тут не може бути - виконання кожного елемента вимагає чіткості і розміреності, і тоді результат не змусить себе чекати.