Кожен з нас в школі годинами виводив букви в прописах, а вчителі стежили за тим, щоб букви були рівними і акуратними. І все одно, не дивлячись на всі зусилля, у кожної людини формується індивідуальний почерк. Вчені - графологи, які вивчають особливості почерку, вважають, що це цілком природно, тому що почерк людини дійсно відображає деякі риси його характеру.

Якщо ви хочете дізнатися більше про характер людини, проаналізуйте за основними параметрами невеликий фрагмент тексту , написаного від руки. Не варто брати для аналізу текст, написаний на вітальній листівці. Людина в цьому випадку намагається писати красиво.

Для аналізу найкраще підійде текст, написаний в спокійній обстановці, для себе, на чистому, чи не розлініяний аркуші паперу.

Ось основні критерії, за якими можна визначити особливості характеру людини.

Поля, які залишає людина при листі, кажуть про його ставлення до матеріальних цінностей. Вузькі поля видають людину економного, бережливого, а широкі - щедрого. Причому якщо поля до низу сторінки стають все ширше, значить, щедрість може доходити до марнотратства. Якщо поля поступово стають уже, це говорить про скупість.

За рівності рядків можна дізнатися про життєвий настрій людини. Текст, написаний оптимістом, від початку до кінця рядка піднімається, у песиміста, навпаки, опускається. Прямі рядки характерні для спокійних, розважливих людей, яких важко вивести з себе дрібними неприємностями. Нерівні, хвилеподібні рядка видають неврівноваженої людини з часто мінливим настроєм.

Розмір літер говорить про товариськості людини. Якщо букви середніх розмірів (3 - 4 міліметри), людина може бути як товариським, так і замкнутим, залежно від настрою.

Крупний почерк - ознака імпульсивності в думках і діях. Люди з великим почерком, як правило, товариські, відкриті. Вони легко знаходять спільну мову практично з усіма, терпимо ставляться до людей і їх недоліків.

Дрібними буквами пишуть стримані люди, здатні до концентрації. Їм можна довіряти відповідальну роботу, так як вони здатні повністю присвятити себе справі.

Дуже малий почерк, який складно прочитати, видає дуже скритного людини.

Нахил букв говорить про те , як людина поводиться з оточуючими. Невеликий нахил букв вправо - найбільш поширений почерк, він не говорить про особливості поведінки.


Сильний нахил букв вправо видає цілеспрямованого і наполегливого людини, яка прагне бути першим у всьому.

Невеликий нахил букв вліво видає людину, яка схильний ставити особисті інтереси вище колективних. Сильний нахил вліво характеризує людину як самодостатнього і незалежного, аж до конфліктності.

Зверніть увагу, що якщо текст писав лівша, навіть переучений, даний графологічний ознака не діє.

Якщо літери написані вертикально , можна сказати, що домінуюча риса людини - впертість. Його важко змусити прислухатися до думки оточуючих, якщо його позиція спочатку була іншою.

Переважна форма букв говорить про розвиненість у людини таких якостей, як чуйність і доброта. Незграбні, "гострі" літери характерні для егоїстичних людей, які воліють концентруватися на власних інтересах. Закруглені букви видають людей добрих, чуйних, схильних до співпраці.

Якщо в тексті поєднуються незграбні і округлі літери, значить, перед вами людина тактовна, гостинний, хороший організатор.

особливості написання окремих букв можуть доповнити отримані знання про характер людини і виявити деякі особливості.

Витончені, химерної форми заголовні букви говорять про здібності людини привертати до себе людей, творчому мисленні і схильності до зайвої драматизації відбувається .

Людини з хорошим почуттям гумору можна дізнатися за манерою написання крапок над буквою "е". Чим вони незвичайний, тим гостріше почуття гумору володаря почерку.

Головна буква "Я" показує ставлення людини до себе. Чим більше петля, тим сильніше бажання людини привернути до себе увагу оточуючих, бути поміченим.

Якщо у вас є тільки зразок підпису людини, ви теж можете дізнатися про його характер багато цікавого.