Коли настає весна, збільшується світловий день і підвищується температура повітря, починають прокидатися дрімали взимку кімнатні рослини. Можна починати їх підготовку до нового сезону активного росту.

Перш за все, визначте, яким рослинам потрібна пересадка. Всі молоді рослини, крім кактусів, орхідей і бромелієвих рекомендується пересаджувати щорічно.

Рослини, які ви пересаджували менше року тому, обережно вийміть з горщика разом з грудкою землі і огляньте. Якщо кому переплетений корінням більше ніж наполовину, рослина потрібно пересаджувати, якщо менше - пересадку можна відкласти до наступної весни.

У горщиках з великими дорослими рослинами, які складно пересаджувати, можна зняти кілька сантиметрів верхнього шару грунту і досипати свіжого грунту. Пересаджені рослини можна удобрювати не раніше, ніж через місяць після пересадки.

У березні, до початку активного росту, ображати ті рослини, яким потрібна обрізка і формування. При обрізанні видаліть тонкі й довгі зимові пагони.

В кінці лютого - початку березня почніть переводити рослини на літній режим поливу і підгодівлі, поступово збільшуючи їх частоту. Концентрацію добрив доведіть до рекомендованого виробником максимуму.

Коли нічна температура перестане опускатися нижче нуля, влаштуйте рослинам теплий душ - потримайте їх кілька хвилин під струменем води, температура якої на кілька градусів вище температури в приміщенні.


Такий душ люблять навіть кактуси, тільки їх грунт попередньо потрібно закрити поліетиленом, щоб уникнути перезволоження.

Після душу дайте воді стекти, а рослинам обсохнути, і тільки після цього ставте їх на підвіконня. Якщо рослини недостатньо обсохнули, а температура за вікном ще низька, що залишилися крапельки води можуть призвести до появи плям на листках і загнивання рослини.

Після зими кімнатні рослини ослаблені і часто хворіють. Для профілактики захворювань рослин, ураження їх шкідниками і для зміцнення імунітету навесні всі рослини рекомендується обробляти комплексним інсектицидом "Фунгіцид" і "Епін".

Якщо для висадки розсади ви використовуєте садову землю, попередньо обов'язково прогрійте її в духовці або мікрохвильовій печі і полийте інсектицидом.

Чи не ставте ящики з розсадою поруч з кімнатними рослинами - все дрімаючі в грунті шкідники в теплі прокинуться і почнуть поїдати все, що попадеться їм на шляху, тобто кімнатні рослини, так як розсада ще не зросла.

Пересаджені, политі теплим душем і захищені від хвороб і шкідників, ваші кімнатні рослини почнуть швидко рости і будуть радувати вас своїм здоровим виглядом.