Позаду довга сира осінь, морозна зима і саме початок весни. Наш організм втомився від відсутності яскравих фарб, приємного аромату зелені, квітів, вологої землі, дзюрчання води і співу птахів. Більшу частину холодної пори року ми проводили в приміщенні, перед телевізором і комп'ютером, поруч з постійно працюючими електроприладами.

Довгоочікувана весна вступає у свої права, і це ніде так не помітно, як у лісі. При першій же можливості вибирайтеся на природу.

Коли ви зайдете в ліс, постійте трохи, закривши очі. Перше, що ви відчуєте - запахи вологої землі, тільки що проклюнулися клейких листочків, підросла травички і перших квітів.

У весняному лісі приємно і корисно дихати на повні груди - свіже чисте лісове повітря наповнює просочені міським смогом легені. Якщо ви ще не до кінця вилікували кашель і застуду, шукайте ділянку лісу, де росте ялівець. Він виділяє в повітря найбільше фітонцидів, які вбивають віруси. У хвойному лісі легко дихається навіть астматикам.

Поки ви вдихаєте свіже лісове повітря, слух починає вловлювати спів птахів. Навесні вони шукають собі пару, тому співають, намагаючись залучити партнера. Навряд чи в іншу пору року можна почути таке різноголосе спів.

Спів птахів заспокоює, допомагає зібратися з думками, дає потужний заряд позитивної енергії. Послухайте пташиний спів подовше, і ви розслабитеся, дихання стане глибоким і рівним. Вчені з'ясували, що прослуховування запису співу птахів знімає напади мігрені.

Організм людини сприймає навіть ті звуки пташиного співу, які не чують вуха. Звуки сприймаються тілом як вібрація, настроює весь організм на гармонійну роботу. Зараз можна знайти багато записів зі співом птахів, але найбільш благотворно діє на організм саме живий спів птахів, які мешкають у вашому регіоні. Адже цих птахів слухали наші предки, і організм реагує на їхній спів на генетичному рівні.

Ви вже налаштувалися на умиротворений лад? Пора дати роботу очам. Блакитне, плавно переходить в синяву весняне небо сприяє спогляданню, мріям, стимулює творчу енергію, створює романтичний настрій. Подивіться на небо, і ваш пульс стабілізується, дихання заспокоїться, м'язи розслабляться, ви відчуєте невимовне спокій, всі турботи відійдуть на другий план.

Терапія блакитним кольором використовується при невралгії, безсонні, підвищеному кров'яному тиску.


Вона сприяє позбавленню від нав'язливих ідей і мани.

Позитивно впливає на здоров'я і колір першої зелені. Він заспокоює, налаштовує на умиротворення, сприяє збереженню та поліпшенню внутрішньої гармонії, допомагає приймати рішення в складних ситуаціях. Зелений колір також знижує кров'яний тиск, розширює судини і підвищує їх тонус, сприяє відновленню нервової системи, знімає дратівливість, усуває безсоння і втома.

Жовті первоцвіти не тільки радують око. Жовтий колір використовують офтальмологи для лікування патологій сітківки і судин очей і для поліпшення зору. Жовтий колір справляє тепле, приємне враження, і одночасно збуджує розум і уяву, підвищує активність рухових центрів. Саме тому нас так і тягне збирати жовті квіти. Для отримання потрібного ефекту не обов'язково їх рвати, досить просто доторкнутися. Саме в момент дотику відбувається обмін енергією між рослиною і організмом людини.

Коли ви гуляєте по лісу, торкайтеся не тільки до квітів, а й до дерев. Запаси біоенергетики у дерев невичерпні, і вам обов'язково потрібно її запозичити. Найпотужнішим джерелом енергії вважаються дуб (додає сили), береза (знімає втому, нейтралізує вплив стресів), сосна (відновлює сили після перенесених захворювань). Дуже корисно гуляти лісом, де ростуть ці дерева, а також кедр і ялівець. Ще краще, якщо ви знайдете окреме дерево, освітлене з усіх боків сонцем, повне чистою, здоровою енергії, і притисне до нього.

Вода після танення снігу володіє сильним біополем. Дерева і трави вбирають цю живу енергію своїм корінням. Щоб насититися цієї цілющою енергією, притуліться до стовбура всім тілом (чоловіки - спиною, жінки - грудьми і животом), постійте, подумки зливаючись з деревом, відчуйте його підтримку, як дружнє плече, а йдучи, не забудьте подякувати.

Ось скільки користі для душевного і фізичного здоров'я можна отримати від прогулянки по весняному лісі. Не пропустіть цей благодатний час.