У більшості жінок від різних тюбиків та баночок з косметичними засобами буквально ломляться полички і скриньки.

Але, виявляється, звичні косметичні засоби можна використовувати не за прямим призначенням, і заощадити не тільки місце на туалетному столику, а й гроші. Особливо це актуально у відпустці або відрядженні, коли не хочеться вести з собою багато косметики.

Бежеві тіні для повік при виконанні елегантного "натурального" макіяжу можна замінити тональним кремом. Нанесіть невелику кількість на повіки і розтушуйте аплікатором або подушечкою пальця.

Тональний крем з більш щільною текстурою, який ви використовуєте взимку, можна зробити легким для наступаючих теплих днів. Для цього на тильній стороні долоні змішайте його з зволожуючим кремом.

Рідку підводку для очей може замінити подовжує туш для вій. Занурте в туш тонку пензлик і проведіть на столітті тонку лінію. Щоб додати очам загадковості і зробити вії візуально більш густими, у зовнішнього куточка очей зробіть лінію більш широкої і виступає на 2 міліметри за його межі.

Подовжуючу туш для вій можна зробити об'ємною. Для цього спочатку припудріть вії, а потім нанесіть шар туші.

Кремові рум'яна персикового і коричневого відтінку можна використовувати також як помади для губ і тіней для повік. Але перед використанням не за прямим призначенням спочатку вивчіть складу рум'ян. Якщо в складі присутні фарбники Ext D і Ext C, для ніжної шкіри губ і століття їх краще не використовувати.

Занадто темні розсипчасті і компактні рум'яна можна освітлити, якщо нанести поверх них світлу пудру.

Олівець для брів можуть замінити тіні для повік. Для досягнення потрібного ефекту подкрасьте брови сухими матовими тінями коричневого або сірого відтінку за допомогою аплікатора.

Олівець для очей можна замінити тінями для повік.


Злегка змочіть аплікатор, занурте в тіні відповідного відтінку і проведіть по століть так само, як наносите олівець. Тіні лягають на повіки м'якше і виглядають більш природно, ніж лінія, проведена олівцем.

За допомогою тіней для повік можна з рожевих рум'ян зробити теракотові. Для цього достатньо змішати розсипчасті рум'яна з розсипчастими матовими тінями до отримання потрібного відтінку.

Тіні для повік мідного кольору влітку можна використовувати в якості рум'ян для додання шкірі засмаглого вигляду.

Тіні для повік перламутрового бежевого кольору, нанесені на щоки, додадуть шкірі мерехтіння.

Помада для губ може замінити кремові рум'яна, якщо її нанести на тональну основу і злегка припудрити.

Звичайну помаду можна перетворити в стійку, якщо знати хитрощі її нанесення. Перед нанесенням помади змастіть губи тонким шаром тонального крему. Можна спочатку нафарбувати губи помадою, потім промокнути серветкою, злегка припудрити і нанести ще один шар помади.

Стійку помаду зазвичай не використовують щодня, оскільки вона сушить губи. Щоб зменшити негативний вплив на ніжну шкіру губ перед нанесенням стійкої помади нанесіть на губи краплю жирного живильного крему або гігієнічну помаду.

Гель для укладання брів можна замінити гігієнічною помадою.

бронзірующей пудру можна використовувати не тільки для створення ефекту засмаги, але і для корекції овалу обличчя. Якщо обличчя кругле, нанесіть пудру на щоки у формі трикутників, витягнутих до кутів рота. Більш інтенсивний колір повинен бути на вилицях.

Якщо особа квадратне, вилиці потрібно виділити пудрою теж у вигляді трикутника, але витягнутого в бік скронь.

Якщо особа подовженої форми, пудру потрібно нанести на передню поверхню скул у формі овалу і розтушувати горизонтально.