Візьміть на озброєння прості і доступні правила зниження ваги, і ви, незалежно від віку, зможете позбутися зайвих кілограмів , зберегти здоров'я і повернути впевненість у собі.

Заведіть щоденник, в якому записуйте все, що з'їдено протягом дня, а також свої відчуття і емоції (наприклад, я їм тому, що дійсно голодна, або просто сіла за компанію, або я їм, бо голодна, або намагаюся за допомогою їжі заглушити хвилювання і тривогу?).

Не розказуйте оточуючим про те, що ви вирішили змінити режим харчування. Особливо ця рада актуальна на початку шляху, коли вас легко збити з обраного шляху.

Якщо ви прийшли в гості, не сидіть над порожньою тарілкою - так ви привернете до себе непотрібну увагу. Просто поясніть господарям, що ви недавно щільно поїли і попросіть келих сухого вина і овочевий салат. Ніхто не буде приставати до вас з розпитуваннями, адже кожен їсть те, що йому хочеться.

Виробляйте звичку харчуватися строго за розкладом. При такому режимі рівень цукру в крові стабілізується, і організм починає вимагати їжу тільки в певні години.

Приймайте їжу 4 - 5 разів на день. Такий режим гарантує, що ви не тільки втратите зайві кілограми, але і збережіть отриманий результат.

Обов'язково снідайте в першу годину після пробудження. Можливо, вам спочатку доведеться змушувати себе це робити, але вже через пару тижнів ви звикнете до такого режиму. Пам'ятайте, що сніданок не тільки підстьобує обмін речовин і дає енергію, але й сприяє більш раціональному розподілу калорійності з'їдається протягом дня.

Готуйте страви на пару, варіть, запікайте, ні в жодному разі не смажте. Каші варіть на воді. Хліб (не більше 100 грамів) з'їдайте в першій половині дня (бажано, щоб він був приготовлений цільного зерна або борошна грубого помелу).

Випивайте не більше однієї чашки чорного чаю або кави тільки до полудня. В інший час пийте зелений або трав'яний чай.

Протягом дня обов'язково випивайте 1,5 - 2 літри не газованої столової води.


Бажано, щоб співвідношення катіонів у ній (натрій + калій (Na + K)) було 150 до 300. Вода не тільки покращує роботу шлунково-кишкового тракту і виводить токсини, але і допомагає впоратися з помилковим відчуттям голоду.

Вживайте молочні продукти не більше 1 разу на день.

Білки необхідні організму, тому 2 рази на тиждень потрібно їсти рибу і 2 рази на тиждень нежирне м'ясо. Норма на весь день з урахуванням вечері - 250 грамів. На гарнір до м'яса, курки або риби обов'язково готуйте овочі білого або зеленого кольору.

У день з'їдайте не більше 2 - 3 фруктів або замініть їх свіжовичавленим соком. Овочі повинні складати основу вашого вечері.

Їжте не поспішаючи, ретельно пережовуючи кожен шматочок. Це не тільки сприяє травленню, але й дозволить організму координувати роботу центрів голоду і насичення в мозку, а також уникнути переїдання.

Їжте з насолодою. Для цього знайдіть улюблені продукти, які дозволять вам отримувати задоволення від нового здорового способу життя, а не жити з думкою: "Коли ж закінчаться ці муки?"

Обов'язково включіть в щоденний графік фізичні навантаження. Підберіть відповідний для вас вид фізичної активності і приступайте до занять. Неважливо, чи буде це йога, пілатес або шейпінг. Головне, щоб навантаження були регулярними дозованими.

Не забувайте про те, що у будь фізіотерапевтичної процедури можуть бути певні протипоказання. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо через певний час ви помітили, що, незважаючи на всі ваші зусилля, зайві кілограми залишаються на місці, обов'язково зверніться до лікаря. Причиною повноти можуть бути такі захворювання, як гіпотеріоз, полікістоз яєчників, захворювання нирок, серцево-судинної та лімфатичної систем.

Дотримуйтеся базової дієти, в яку ви можете вносити зміни відповідно до ваших смаковими пристрастями, але обов'язково дотримуючись основні правила зниження ваги.

Будьте готові до певних обмежень у харчуванні для досягнення максимального ефекту.