Літо проходить так швидко, що не встигнеш озирнутися. Попереду навчальний рік, заняття, оцінки, домашні завдання. Потрібно входити в робочий ритм, і починати підготовку до нового навчального року вже в середині серпня.

Добре відпочиньте. Здається, що під час канікул ви і так відпочиваєте. Про який ще відпочинок може йти мова? Насправді часто буває, що за поїздками з батьками на дачу, домашніми справами і неробством літо пролітає непомітно. Начебто відпочивав, а начебто і немає.

На думку психологів, невід'ємною частиною повноцінного відпочинку є яскраві враження і сильні емоції. Ви ще можете отримати їх з лишком, адже попереду ще цілих два тижні канікул. Підіть з друзями в похід з ночівлею, візьміть з собою гітару, намети та хороший настрій. Давно відомо, що на природі душевні і фізичні сили відновлюються найкраще. Це - найкраща підготовка до нового навчального року.

Змініть режим дня. Під час канікул ви напевно лягали спати за північ, а вставали після полудня. З початком навчального року про таку свободу доведеться забути. Абсолютно ясно, що організм не зможе сам по собі перебудуватися до 1 вересня, тому якщо ви не хочете мучитися при підйомі вранці і засипати за партою, підготуйтеся до початку навчального року заздалегідь.


Приблизно за тиждень намагайтеся лягати спати і вставати раніше, поки не звикнете до нового розпорядку дня.

Зателефонуйте шкільним друзям. Найкраще адаптуватися до нової обстановки і нового режиму допоможе спілкування з друзями. Новий навчальний рік здасться не таким похмурим, якщо згадати про веселі будні в компанії однокласників.

Зателефонуйте своїм однокласникам, однокурсникам, організуйте зустріч перед початком навчального року. Поділіться новинами, згадайте про веселі моментах минулого року. Так ви легко і невимушено налаштовані на робочий лад.

Побалуйте себе обновками. Купівля нових речей володіє чудовою здатністю піднімати настрій, тому не відмовляйте собі в задоволенні відправитися за обновками. Не обов'язково купувати масу речей і оновлювати весь гардероб. Купуйте красиву ручку, зошити з кумедними малюнками, і весь навчальний рік ви проведете в гарному настрої.