Вода - найголовніша складова середовища існування акваріумних рибок. Від її складу і властивостей залежить, наскільки добре будуть себе почувати ваші вихованці. Тому воду для акваріума потрібно підготувати до того як ви купите рибок.

Не використовуйте для акваріума воду з озера або річки, так як в ній можуть бути різні паразити. Використовуйте звичайну питну воду з-під крана. Так як у водопровідній воді поряд з корисними сполуками містяться і шкідливі для риб речовини - хлор, вуглекислий газ, метан, азот, кисень, не запускайте рибок у щойно набрану воду.

При підготовці води для акваріума дайте їй відстоятися, щоб видалити хлор і зайвий кисень. Для цього налийте водопровідну воду в емальоване відро або широку каструлю і залиште на 1 - 2 тижні при кімнатній температурі. Об'єм води пропорційний кількості рибок - на одну особину має припадати не менше 1 літра води.

Щоб при наливанні води в акваріум не розмивався грунт, покладіть на дно аркуш білого паперу і обережно влийте 1/3 об'єму води, потім видаліть папір і налийте іншу воду. Слідкуйте, щоб в акваріум не потрапив осад, що залишився на дні посуду.

Слідкуйте, щоб в акваріум не потрапили предмети, які можуть виділяти у воду шкідливі сполуки.

Роботи в акваріумі виконуйте з допомогою спеціального інвентарю, не опускаючи у воду руки.

Постійно стежте за чистотою води в акваріумі і підтримуйте необхідні параметри: температуру, жорсткість (GH) і кислотність (pH).


Вимірювати ці показники можна спеціальними приладами, які продаються в зоомагазинах.

Для більшості риб оптимальною є температура води від 21 до 28 ° С. Показники жорсткості і кислотності для різних риб можуть відрізнятися. Посилена цілодобова аерація підвищує кислотність води, а наявність в акваріумі черепашок і коралів - знижує.

Щоб пом'якшити жорстку воду можна розбавити її дистильованої або прокип'яченої протягом 15 хвилин і охолодженої до потрібної температури. Щоб збільшити жорсткість води пропустіть її через мармурову крихту.

Частота повної заміни води в акваріумі залежить від його обсягу. Наприклад, в акваріумі об'ємом 50 літрів воду потрібно міняти 1 раз на 3 роки . Краще всього 1 раз в тиждень замінювати свіжою? або 1/3 об'єму акваріума. Щоб не викликати бурління води і не піднімати муть з дна, опустіть каструлю зі свіжою водою в акваріум так, щоб її краї були на одному рівні з поверхнею води, акуратно переверніть каструлю і вийміть з акваріума.

Приділіть час підготовки води для акваріума, і ваші вихованці порадують вас здоров'ям і красою.