Якщо ви займаєтеся вирощуванням кімнатних рослин, цілком природно, що вам хочеться, щоб вони були красивими і доглянутими. Краса кімнатних рослин залежить від того, чи зможете ви створити їм такі ж умови зростання, як на їхній батьківщині, тобто практично ідеальні.

Тільки в цьому випадку кімнатні рослини будуть доглянутими, пишними, з яскравою соковитою зеленню, рясно цвісти і плодоносити.

Як тільки умови утримання рослин перестають бути ідеальними, спочатку перестають сходити насіння, а потім рослина перестає плодоносити. Якщо умови продовжують погіршуватися, рослина погано цвіте, у нього обпадають бутони, потім цвітіння припиняється зовсім, хоча рослина при цьому ще довго може виглядати здоровим і пишним.

Остання стадія - тьмяна зелень, довгі тонкі пагони - ослаблене рослина щосили намагається вижити, але його листя поступово жовтіє або в'януть, на нього нападають шкідники, і все закінчується загибеллю рослини.

На красу декорованих кімнатних рослин впливають не тільки умови утримання (водний і температурний режим, склад грунту , освітленість). Часто цілком здорова рослина садять в стару каструлю, лопнув горщик або пластикову пляшку з відрізаним горлечком. Ще гірше, якщо молоде некрупное рослина посаджено у великий горщик, "на виріст".

Посуд має відповідати рослині за розміром, бути чистою, красивою, неяскравим забарвлення. Регулярно мийте її і очищайте від пилу і вапняного нальоту.

Недбалий вид кімнатній рослині може надавати велика площа відкритої землі, покрита мохом і вапняним нальотом. Це ставитися в основному до великих рослинам, які ростуть у великих горщиках або діжках, особливо якщо вони ростуть на штамбі з швидко оголюються стеблом і отмирающими листям.

Щоб кімнатні рослини виглядали красиво і служили прикрасою інтер'єру, можна закрити поверхню грунту дрібної декоративної галькою або грубозернистим будівельним піском з розміром частинок 0,3 - 0,5 міліметрів.


Але найкраще використовувати для цих цілей низькорослі рослини - повзучі і ампельні. Своїми довгими пагонами вони покриють не тільки поверхню грунту, а й частину посуду, звішуючись через її краї.

Рослини, які підходять для декорування грунту: аспарагуси, ломикамінь, хлорофітум, сциндапсус, фіттонія, фікус повзучий, бегонія, каллісія, традесканція, а також карликові рослини з дуже дрібним листям, 0,4 - 0,5 сантиметрів довгою - нертера і хельксіне (або солейролія). Вони покриють грунт пухнастим яскраво-зеленим килимом, а нертера до того ж буде цвісти і зав'яже ягоди, які восени розсиплються по зеленому килиму кораловими намистом.

Грунт навколо рослин можна декорувати низькорослими компактними рослинами у вигляді прикореневого розеток: пеперомии , сансівіера Дунера, алое мильне, алое строкате, молодило.

Вибираючи почвопокровноє рослина, обов'язково враховуйте біологічні особливості рослини - господаря. Наприклад, якщо рослині в горщику потрібно зимовий спокій, то йому потрібно підібрати подібне почвопокровноє рослина. Якщо велика рослина - суккулент (сімейства толстянкових), то і супутнє рослина має бути сукулентів. Якщо рослина круглий рік потребує в теплому кліматі, то і його компаньйон повинен бути теплолюбних.

Продумуйте поєднання пар рослин, використовуючи літературу про кімнатні рослини. Орієнтовно можна рекомендувати такі поєднання:

  • фікус - аспарагус;
  • драцена - бегонія вечноцветущая;
  • крассула - молодило;
  • монстера - традесканція;
  • кипарисовик - нертера;
  • гібіскус (китайська троянда) - хлорофітум;
  • диффенбахія - сциндапсус.