Навесні, з початком дачного сезону, дорослі їдуть на дачу і беруть із собою дітей дошкільного віку. Батьки хочуть, щоб хлопці після довгої зими провели вихідні та святкові дні на свіжому повітрі, погрілись на сонці, поспілкувалися з природою далеко від міського шуму.

Особливо це актуально для мешканців великих міст. Але дорослі весь час зайняті роботою на городі, і маленькій дитині швидко стає нудно на дачі, особливо якщо на сусідніх ділянках немає однолітків, з ким можна пограти. Малюкові незрозуміло, чим займаються дорослі, чому не приділяють йому часу, не грають з ним.

Щоб дитина розуміла, що відбувається з рослинами під час посіву, як вони ростуть і розвиваються, влаштуйте дитячий город на підвіконні, за яким ви будете доглядати разом з дитиною.

Для створення дитячого городу на підвіконні приготуйте кілька ємностей - скляні баночки або пляшечки з кришками, пластикові контейнери для транспортування яєць, маленькі пластикові стаканчики і баночки . Налийте в приготовлені ємності воду, покладіть добре змочену вату або насипте грунтову суміш для розсади - все залежить від того, які рослини ви плануєте вирощувати.

У герметичну посуд на мокру вату найкраще посадити рослини сімейства бобових (горох, боби, квасоля), щоб дитина вже через кілька днів побачив, як у жодного з'являються паростки.

В стаканчики і баночки з водою посадите цибулинні рослини.


У контейнери із землею густо посійте насіння редиски, щоб вони зійшли пухнастим зеленим килимом.

Якщо у вас є плоска скляна або пластикова ємність з невисокими бортиками, покладіть на дно невеликі камінчики і гальку, налийте трохи води і помістіть буряк , редис, ріпу, сформувавши мальовничу композицію. Ваше творіння послужить прикрасою дитячого городу на підвіконні, а овочі з часом викинуть стрілки, і ви отримаєте насіння для майбутніх посадок.

Дуже важливо, щоб ви виконували всі роботи на дитячому городі разом з дитиною, а не замість нього . Пояснюйте малюкові, що відбувається з рослинами, показуйте, як потрібно за ними доглядати.

Спостерігаючи за рослинами на своєму маленькому дитячому городі, дитина згадає свій досвід, і з задоволенням і зі знанням справи буде допомагати вам на дачі.