Часто перед жінкою постає непросте питання: що вибрати - народжувати дітей або будувати кар'єру? Кожна жінка приймає те рішення, яке вважає за потрібне.

Пропонуємо вам ознайомитися з результатами опитування більше 3000 жителів Росії, у яких є діти дошкільного віку, який провела група компаній HeadHunter (hh.ru) в 2009 році.

35% опитаних працюючих жінок заявили, що після народження дитини стали працювати більше, бо відчули відповідальність за його майбутнє.

18% жінок ставляться до роботи і кар'єрі так само, як і до народження дитини.

36% працюючих жінок-учасниць опитування стверджують, що після народження дитини кар'єра відійшла на другий план, і вони стали приділяти роботі менше часу й уваги.

54% чоловіків після народження дитини стали працювати більше, щоб сім'я ні в чому не потребувала.

У житті 23% представників сильної статі нічого не змінилося, а 17% заявили, що для них кар'єра і робота після цієї радісної події відійшли на другий план.

Перед багатьма жінками сьогодні виникає дилема - народжувати чи будувати кар'єру?

Якщо жінка налаштована на народження і виховання дітей, не збирається будувати кар'єру, а чоловік готовий забезпечувати сім'ю всім необхідним , тоді немає проблем. Народжуйте!

А якщо ні? Якщо жінка хоче відбутися в житті не тільки як дружина і мати, але і як грамотний фахівець? Тоді напевно виникне необхідність вибрати з двох варіантів:

  • спочатку народити дитину, а потім робити кар'єру;
  • спочатку зробити кар'єру, "встати на ноги", а потім народжувати.

Який би варіант ви не вибрали, доведеться чимось жертвувати.

У жінок, що вибрали кар'єру, виникає почуття провини перед дитиною, яку виховали бабусі чи няньки.


Вони не бачили першого кроку своєї дитини, не чули першого слова. Виросли діти дорікають батьків-кар'єристів в тому, що вони не отримували уваги і ласки.

Якщо жінка народжує дитину, вже зробивши кар'єру, тобто в немолодому віці, можуть виникнути проблеми зі здоров'ям - незважаючи на досягнення сучасної медицини , першої дитини все ж рекомендується народжувати до 30 років.

Якщо зі здоров'ям все добре, накопичені певні матеріальні блага, є квартира, дача, певний соціальний статус, дитина ні в чому не потребуватиме. Мама буде приділяти дитині все свій час.

До речі, багато сучасні чоловіки готові дозволити дружині робити кар'єру, і самі займаються вихованням дітей. Одні обмежуються відгулами, якщо дитина хворіє, інші навіть готові звільнитися і надати жінці можливість заробляти і будувати кар'єру, особливо якщо у неї це добре виходить

Звичайно, рідкісний чоловік буде займатися виключно вихованням дітей. У кожному разі, те чи інше рішення ви повинні прийняти самі, на сімейній раді.