Все частіше дитини мами використовують спеціальне пристосування з тканини - слінг (від англ. Sling - перев'язь, клаптевий тримач) , призначене для носіння дитини на собі.

Існує кілька різновидів слінгів, які відрізняються один від одного стилем, фасоном, типом тканини, додатковими кріпленнями, варіантами перев'язки і носіння на собі.

Слінг-шарф (англ. wrap) являє собою полотно, виготовлене з тканини шириною 40-80 сантиметрів, завдовжки від 2,2 до 6 метрів. Тканина може тягнутися на всі боки (трикотажні слінги) або тільки по діагоналі (ткані слінги).

Тканий слінг-шарф виготовляється з натуральних тканин, які трохи тягнуться по діагоналі і складаються з 100% бавовняної нитки саржевого плетіння або жакардової тканини. За рахунок того, що слінг-шарф не розтягується по ширині та довжині, він добре облягає тіло малюка і мами і дозволяє рівномірно розподіляти навантаження по спині і плечах.

Тканий слінг-шарф можна зручно закріпити, що дуже зручно для тривалих прогулянок. Залежно від сезону можна вибрати слінг-шарф з щільної тканини для морозної зими і вітряної осені, або з легкої тканини для теплої весни і спекотного літа.

Трикотажний слінг-шарф виготовляється з трикотажного полотна, яке тягнеться тільки по ширині. Він найкраще підходить для молодих мам і новонароджених дітей, так як відрізняється м'якістю і комфортом. Трикотажний слінг-шарф витримує масу до 10 кілограмів - більш важкого дитини в ньому носити незручно, так як трикотаж розтягнеться.

Щоб надіти слінг-шарф, потрібно особливим чином обмотати навколо батька. У ньому дитина може розміщуватися в різних положеннях, в тому числі на спині, стегні, на животі.

Слінг з кільцями (ring -sling) - це прямокутник з тканини довжиною 1,5 - 3,5 метра і шириною 50 - 80 сантиметрів, до одного з кінців якого пришиті 2 кільця, зазвичай металевих, діаметром 6 - 10 сантиметрів. Тканина, з якої виготовляють слінги з кільцями, повинна бути натуральною, не повинна тягнутися в довжину, лише трохи в ширину і по діагоналі, не ковзати при протягування в кільця. Ідеальним варіантом є бязь.

У слінгу з кільцями дитини можна носити з народження і до 3 років, тобто до тих пір, поки мама зможе підняти і носити дитину. Так як навантаження припадає на одне плече, потрібно періодично переносити його з одного боку на іншу, і перев'язувати слінг. Щоб змінити розмір слінга, потрібно натягнути або послабити вільний кінець регулювальної лямки.

Щоб застебнути слінг, простягніть вільний кінець тканини (регулювальну лямку) спочатку в два кільця, а потім в одне. Застебнутий слінг потрібно одягати через голову на плече. В результаті повинно вийти кишеньку, в яке саджають дитину. У ньому дитина може сидіти або лежати в різних положеннях, як ніби на руках у мами. У слінгу на кільцях можна, не привертаючи уваги, погодувати дитину грудьми, перекласти в ліжко, не розбудивши його.

Слінг-кишеню (англ. pouch sling) - різновид слінгу з кільцями, але виготовляється без кілець. Головним достоїнством слінга-кишені є компактність, так як при необхідності його можна помістити навіть в невелику сумку або рюкзак.


Він вважається найпростішим у використанні слінгом.

Слінг-кишеню виготовляють із смуги тканини довжиною до 1,5 метрів і шириною до 70 сантиметрів, яку зашивають в кільце. Така конструкція дозволяє легко протягнути готовий виріб через голову. Для зручності використання в тканини роблять поглиблення під попку малюка, яке нагадує кишеню.

Слінг-кишеню може бути різних розмірів. Вибирати потрібно відповідно до розміру мами. Для регулювання розміру використовуються гачки, блискавки, кнопки. Для виготовлення використовується м'який трикотаж або бавовна. Тканина може розтягуватися в ширину, але не в довжину, щоб готове вони не провисало.

Слінг-кишеню підходить для дітей від народження до 3 років. Малюк може розташовуватися горизонтально, вертикально, сидячи в кишені з витягнутими ніжками, обличчям чи спиною до мами.

Травень- слінг, або азіатський слінг (англ. mei tai) являє собою відрізок тканини розміром 35х45 сантиметрів, до якого зверху і знизу по кутах пришиті лямки довжиною від 2 метрів, які зав'язуються навколо шиї і талії, як пояс. Таким способом переносили дітей в країнах Азії.

Верхні лямки можуть бути як вузькими (9 - 13 сантиметрів), так і широкими (14 - 25 сантиметрів). У комплект травень-слінгу може входити пристібається або пришитий до спинки підголовник для малюка. Спинка може бути виготовлена з різних тканин, з поролоном або без нього. Всі лямки можуть бути короткими, зі спеціальними застібками на кінцях для кріплення. Саме чудове, що ви можете легко зшити травень-слінг самостійно.

Травень-слінг підходить для дітей з 3 - 4 місячного віку. Дитина може розташовуватися вертикально на животі, стегні або спині. Горизонтальне положення можливо тільки при наявності досвіду використання цього типу слінгів.

До тих пір, поки малюк не навчився сидіти, його потрібно притискати до дорослого за допомогою перехресних на спинці верхніх лямок, які дозволяють оптимально розподілити тиск на спину і стегна дитини. Лямки потрібно пропустити під ніжками дитини і зав'язати за спиною мами. Якщо дитина сидить стійко, можна не перехрещувати їх на спині, а зав'язати вузлом під ним.

Травень-слінги виготовляється з нерастягівающуюся тканин. Для внутрішнього шару краще використовувати м'які тканини натурального походження, для зовнішнього шару - будь-які, які вам подобаються.

Слінг- рюкзак, або жорсткий слінг, являє собою свого роду рюкзак, зручний і для мами, і для дитини. Його можна використовувати для носіння дитини і спереду, і ззаду.

Слінг-рюкзак виготовляють з м'якими бортиками, підшитими поролоном, широким поясом з поролоном і лямками, які дозволяють рівномірно розподілити навантаження на спину і плечі мами. Багато моделі забезпечені підголовниками для фіксації голови дитини.

Ми перерахували тільки основні види слінгів. Вони можуть комбінуватися, з'являються різні гібриди. Батькам залишається тільки вибрати відповідний, і дитина буде весь час з вами.