Дитяча ревнощі - проблема, з якою доводиться зіткнутися більшості батьків. Її часом не уникнути, але дуже важливо зробити все, щоб недуга не встиг пустити коріння в душі дитини.

Дитяча ревнощі проявляється в різних ситуаціях і у батьків з'являються численні запитання: "Як підготувати дочку до появи другого малюка? "," Син став агресивно реагувати на батька, не дає нам бути вдвох, що з ним? "," Діти не приймають мого нового чоловіка ". Давайте розбиратися, звідки береться дитяча ревнощі.

Ревнощі до майбутньої дитини. Малюк ставить запитання: "Мамо, а ви тепер не будете мене любити?". Ревнощі до новонародженого виникає цілком закономірно, адже дитина вас любить і не вміє вас ділити. Один психолог сказав, що старший відчуває в такій ситуації приблизно ті ж почуття, які зазнали б ви, якби ваш чоловік привів у дім іншу жінку. Як же допомогти первістку прийняти братика або сестричку?

Дитина до 1,5 років зараз так захоплений пізнанням світу, що малюк для нього - чергове відкриття, яке він зустрічаєте радістю. Щоб не дати ревнощів шансу, треба лише не затьмарити цієї радості своєю неувагою і посиленням дисципліни. Звичайно, кого завгодно зігне подвійний об'єм пляшечок і підгузників, тому помічник вам буде необхідний як повітря.

Дитина від 1,5 до 3 років зовсім недавно освоїв слово "моє". Тепер весь світ для нього оцінюється як "моє - не моє", а віддавати "своє" болісно!

Рекомендації психолога:

Чекайте дитини разом! Говоріть з животиком, читайте казки, гуляйте "втрьох", разом купуйте речі для малятка. Нехай майбутнього братика або сестричку дитина включить в поняття "моє".

Учіть дитину ділитися і отримувати від цього радість. Ні в якому разі не ігноруйте його прагнення віддати щось своє вам або сусідові по пісочниці або навіть простий проходить малюкові.

Якщо ви збираєтеся переселити старшої дитини в іншу кімнату або ліжечко, зробіть це заздалегідь, щоб немовля не виглядав загарбником.

Не віддавайте без попиту іграшки та речі первістка - порадьтеся з ним, і якщо отримаєте категоричну відмову, краще купити нові.

Дитина від 3 до 6 років зазвичай неусвідомлено боїться змін, і через це ревнує.

Рекомендації психолога:

Постарайтеся зберегти традиції, важливі для первістка: казка на ніч , Макдоналдс по неділях - це дасть йому відчуття стабільності.

Придивіться до себе, чи не змінився ваш материнський стиль, чи не стали ви частіше зриватися, підвищувати голос на малюка.


Не пускайте це на самоплив.

Навіюйте дитині, що він - ваш помічник. Нехай теж піклується про малятку, грає з ним, вчить його. Головне - пам'ятати: якщо на старшому дитині лежить більше обов'язків, то у нього має бути більше прав і привілеїв.

Школярі зазвичай легко приймають нового члена родини. В крайньому випадку, їх вже можна сміливо присоромити: "Ти ж зовсім вже доросла, наша опора", - і тут же запропонуйте розігріти пляшечку або погладити пару пелюшок.

Ревнощі до батьків протилежної статі з'являється у дитини у віці близько 3 років.

Рекомендації психолога:

Намагайтеся не брати дитину в свою постіль - краще подовше посидьте біля його ліжка, а ще краще - привчіть засипати одного.

Частіше порівнюйте дитини з батьком його статі, вчіть рівнятися на нього, а не конкурувати з ним.

Ігноруйте спалахи ревнощів - поцілуйте малюка з двох сторін і скажіть йому, як ви щасливі, що вас троє!

Старші діти теж нерідко починають ревнувати одного з батьків до іншого, особливо якщо в неповній сім'ї раптом з'являється "новий" тато чи мама. Поговоріть відверто, адже ревнує - значить, любить, і, отже, йому небайдуже ваше щастя. І майте на увазі: ніщо так добре не зміцнює сім'ю, як .. спільне "дуракаваляніе".

Іноді діти ревнують, вимагаючи загальної уваги тому, що з іншим зверненням вони просто-напросто не стикалися. І звідки їм знати, що в інших людей теж є свої інтереси? Тому головне - з самого початку не ростити егоїста. Наприклад, якщо ви втомилися, що не приховуйте цього, задовольняйте тільки необхідні потреби дитини, а в іншому вчіть його терпіти і чекати.

І все ж частіше народжує ревнощі не надлишок, а брак любові. Її і шукає ревнивець, а також сталості цієї любові. Тобто ревнощі, по суті - хвороба недолюбленности.

З перших хвилин життя, коли закладається фундамент особистості малюка, він цілком залежить від матері: наскільки чуйною і люблячої виявиться вона? Милі мами, не бійтеся "Перелюб" свого малюка! Вихованням світ по ньому ще "вдарить". А якщо він сьогодні недоотримає вашої ласки, то, як би ніжні ви не були завтра, в його маленькому серці зародяться сумніви: а раптом післязавтра ви знову позбавите його любові? І він буде всіма способами домагатися уваги, вимагати любові, боротися за неї, а це вже сприятливий грунт для ревнощів.

Але є в ревнощів і позитивний момент - це відкриття того, що люблять не тільки в парі (я тебе, а ти мене); що кожна людина може охопити своєю любов'ю дуже багатьох, і багато обов'язково зігріють його своїм теплом.