Економія - це питання складне, це довгий і повноцінний процес вмілого поводження з тією чи іншою кількістю готівки. В даний момент ми розглядаємо питання про те, як економити гроші і правильно ними розпоряджатися. Даним аспектом повинні володіти всі без винятку з юного віку і до кінця своїх днів, як би голосно це не звучало.

Багато розумні батьки з дитинства починають привчати своїх дітей правильно "працювати" з грошима, тобто платити за що або, робити правильний вибір з варіантів, що стосуються грошового питання, і що важливо - економити. Як економити гроші повинен знати кожна людина планети, тоді не буде людей, які залишилися без шматка хліба, бо на останні гроші вони сходили в клуб або купили ланцюжок, подарунок та ін.

Торги або як заощадити гроші.

Кожен з вас відвідує ринок, щоб купити свіже м'ясо, іграшку дитині або кофточку для себе. Найчастіше на ринок ходять, щоб заощадити сімейний бюджет і не переплачувати за те ж саме. Однак і на ринку ви завжди зможете заощадити. Зробити це легко, для цього достатньо лише навчитися торгуватися. Повірте, ринок - не магазин, у кожного продавця тут є свій відсоток з торгівлі, так що ви можете "вибити" з нього знижку і при цьому він залишиться при виручці за день. При цьому торг доречний завжди, подумайте самі, ви ж налагоджуєте консенсус з чоловіком або дружиною, тому і в решті життя торг - норма. При покупці квартири, машини, дачі та ін. Ви завжди можете розраховувати на торг. Навіть якщо вам скинуть не так багато, як хотілося б, ці гроші ви можете вкласти в витрати на оформлення майна у власність, наприклад. Можна дешевше встановити вікна, двері, зробити ремонт, якщо звернутися не до якійсь фірмі, а безпосередньо до працівника. Так ви зможете після першої покупки отримати знижку, дисконтну карту в магазин, що вже непогано. Сюди ж можна вписати і відпочинок за гарячими путівками, по суті це сторгуватися відпочинок вами: ви отримали шикарну знижку на поїздку.

Докази як фактор економії.

Пам'ятайте, щоб вам повернули гроші за щось неякісне, вам необхідно мати доказ, що це ви придбали або замовили там, куди скаржитеся. Таким чином, вам варто зберігати не тільки договору, але і гарантійні талони і чеки. Договір має силу до тих пір, поки це рентабельно. Тобто договір про встановлення пластикових вікон повинен у вас зберігатися стільки років, скільки дається гарантія на службу вікон. Інакше, якщо договір загублений або утилізовано, а вікна взимку стали продувати, недбайливий виконавець не стане виправляти помилку без договору. Це ж стосується і походів в магазин: обов'язково зберігайте чеки. Ви можете приміряти будинку ту чи іншу річ під іншим світлом і зрозумієте, що вам вона не подобається, або передумаєте її носити, та що завгодно може трапитися.


Наприклад, ви купували туфлі до свята, і тут зламали ногу. Виходить, що на свято ви не підете і туфлі вам не потрібні тепер, а ви їх ні разу не надягали. Виходячи з цього, ви можете повернути покупку, якої не обносили в магазин за товарним чеком. Це стосується і продуктів, які виявилися неякісними: їх завжди можна повернути продавцеві за чеком. Що ж стосується гарантійного талона, все зрозуміло: якщо ваша техніка або річ ламається, настає гарантійний випадок. Вам замінять річ або полагодять її безкоштовно, але лише в тому випадку, якщо ви збережете гарантійний талон на неї, який видається при покупці.

Покладайтеся на себе.

Щоб заощадити гроші, ви повинні покладатися на надійних людей, тобто в першу чергу на себе. Якщо ви слабо розбираєтеся в якомусь питанні, попросіть допомоги у фахівця, якому за це не платять. У магазинах часто ми зустрічаємо людей, які отримують відсоток від продажу. Як ви розумієте, вам будуть радити купити щось більш дороге і при цьому менш якісне менш конкурентоспроможне, що необхідно збути покупцям, наприклад. Це і продавці в магазинах, і консультанти у великих центрах. Але найбільше це стосується людей, що займаються великими операціями, такими як купівля - продаж нерухомості, іншого майна, банківськими операціями та ін. Так якщо ви зможете знайти квартиру за 10 млн. Рублів, то через рієлтора це сума збільшиться майже вдвічі. Так що навіть якщо працюєте через таких людей "на відсотках", а не "на ставці", завжди будьте уважнішими, візьміть з собою "свою" людину. Це стосується як походу за продуктами, так і придбання техніки в будинок, покупки автомобіля або нерухомості.

Порівнюйте і вибирайте.

Дуже важливим і серйозним аспектом для економії вважається правильний вибір. У наш час вибір є завжди, вам пропонуються ті чи інші варіанти аналогічних товарів. Вам залишається зробити правильний вибір. Тому ви повинні порівнювати все, знаходячи більш вигідні варіанти, підшукавши знижки та цікаві пропозиції. Так дві різні компанії пропонують установку вікон від одного виробника, але за цінами, разнящимся в рази. Що вам робити: порахувати, що одна фірма підставна, а інша хороша або заощадити і не піддатися на провокацію? Якщо не хочете попастися на аферу, перевіряйте ще документи, шукайте відповіді в Інтернеті, докучайте питаннями. Так ви зробите правильний вибір і зможете заощадити. Уточніть, що входить у вартість вашого замовлення, наприклад, чи є доставка, збірка і установка. Можна заощадити за рахунок довгого процесу виготовлення. Наприклад, якщо у вас вдома проходить ремонт, ви можете замовити меблі заздалегідь так, щоб вона була готова лише до закінчення ремонту, а не через 3-5 днів. Це заощадить близько 40-50 відсотків від вартості робіт "швидкої" фірми, що вам на руку в будь-якому випадку.