Життєвий питання про те, як звільнитися з роботи мирно цікавить кожної розсудливої людини. Це не тільки зарекомендує вас як гарного працівника для іншої організації, а й залишить вас хорошим другом або знайомим для вашого колишнього начальства. Це так само може послужити вам на руку, зв'язку, нові вакансії, та й просте спілкування.

Все явно бажають дізнатися, як звільнитися з роботи мирно і дружно, але про це знають одиниці, а деякі з тих, хто знає цей шлях, не завжди хочуть йому слідувати. Давайте ж ми розкриємо вам секрет того, як піти зі свого місця роботи без скандалів і образ.

Дружелюбність до останнього дня служби.

Багато хто, розуміючи, що втрачати нічого, і вони збираються звільнятися, починають сперечатися і скандалити з колишнім керівництвом та працівниками. Це призводить не тільки до негативу з вашого боку, але і з їх боку. Завжди пам'ятайте головне правило мирного звільнення: йти з роботи потрібно мирно! Завжди може статися так, що звільняти ви через новий начальства, яке здається вам неписьменним, що не цікавим, і допитливим до крайнощів. Це нормальна ситуація, з багатьма вона відбувалася, і хтось терпить, а хтось звільняється. Якщо ви вирішили звільнитися, то знайте, ця людина через який йдіть з роботи ви, може незабаром опинитися знову вашим начальником, або співробітником, він так само може бути партнером ваша майбутнього начальника. Розумієте, до чого ми хилимо? Життя може зіштовхнути вас знову, а навіщо вам вороги на зустрічному шляху, краще зустрічати друзів або знайомих, так що залишіться для начальника і співробітників хоча б простим знайомим.

Пошук нового місця служби.

Перед тим як уявляється, подумайте про своє майбутнє: чи варто звільнятися зараз, якщо в країні криза, чи варто йти, не знаючи куди йти, чи варто звільнятися, якщо у вас діти? Багато компаній, можливо, хотіли б взяти вас з вашими рекомендаціями і знаннями до себе, але у них може просто не бути вільного місця, можуть проходити масові скорочення, або їм зовсім не сподобається наявність у вас дітей, з якими ви, швидше за все, будете сидіти на лікарняному.


Тому, перш ніж зірватися і зважитися на звільнення з роботи для початку знайдіть нове місце роботи. Після того, як ви підшукали те, що влаштовує вас, поспілкувалися з майбутнім начальством, попередьте, що зможете приступити до роботи лише через 2 тижні, тому цей час ви зобов'язані допрацьовувати на попередньому місці роботи. Так ви забезпечите собі "надійний тил" після звільнення з роботи. Та й роботодавці воліють набирати колектив з "свіженьких" працівників, тобто з тих, які не встигли за перерву при пошуку роботи розгубити професійні знання і якості.

Не забувайте тих, з ким раніше працювали.

Дуже важливо підтримувати регулярний зв'язок з колегами та начальством. Можна іноді подзвонювати їм і дізнаватися як справи, обов'язково цікавтеся особистими питаннями, а ось робітники - забудьте, тому вас можуть прийняти за шпигуна з компанії-конкурента. Якщо є щось важливе і цікаве, співробітники з вашої колишньої роботи самі поділяться з вами цікаве інформацією. Це зручно, як при роботі, так і для життя взагалі, адже можна відчувати себе легко і невимушено в різних ситуаціях і у вас не з'явиться того моменту, коли захочеться поговорити, а буде ні з ким.