Що повинен знати електрик.

Електриків в сучасний час не так вже й багато, як хотілося б. Всі мріють стати олігархами і нафтовими магнатами. Але забувати про прості і потрібних професіях можна. Електрик - дуже серйозна професія, якій потрібно вчитися, яку потрібно любити. Якщо електрик хороший, то він принесе світу тільки хороше, але все частіше в ЗМІ можна побачити новина про те, що електрика вбило струмом. Все чому? Тому що цей електрик не знав найнеобхіднішого, не дотримувався техніку безпеки і взагалі не зрозуміло, як став електриком.

Звичайно ж, в першу чергу електрик повинен знати свою роботу ідеально, інакше йому не уникнути безглуздої смерті. Але вкрай важливо так само і знати про те, як уберегти своє життя і здоров'я при роботі зі струмом і електромережами. Але вся відповідальність лежить не тільки на плечах електрика, але і його керівництва так само, наглядових органів, які так само мають забезпечити електрику безпечну роботу.

Якщо задатися питання, що взагалі повинен знати електрик, тут дуже багато перераховувати , починаючи від закону Ома:

- різницю між кабелями і проводами,

- пристрій і дії двигунів,

- як розрахувати струм,

- правильність перевірки роботи або відключення струму,

- як електричний струм діє на людей і багато іншого.

Це не тільки допоможе електрику в його роботі, але і вбереже від нещасного випадку.

Яким повинен бути електрик.

Давайте дізнаємося не те, як стати електриком, а для початку, яким він має бути. Наприклад, необхідно розуміти, яким повинен бути електрик взагалі, не кажучи вже про тонкощі залежно від розряду електрика. Отже, стати електриком може людина, яка відповідає таким вимогам:

1. Серйозний і відповідальний,

2. Виконавчий,

3. Акуратний,

4. Знає і пам'ятає про свою роботу все, що необхідно для її виконання,

5. Дбає про безпеку клієнтів, колег і свого життя.

Взагалі, гарного електрика знайти дуже складно, але про такі золоторукіх професіоналах ходять легенди . Тому ви зможете все ж знайти відмінного фахівця. І пам'ятайте, не можна економити на електриці, це може заощадити вам час, нерви і зберегти здоров'я.

В залежності від розряду (2-6), електрик не тільки покращує своє матеріальне становище і грамотність в робочих питаннях, але і підвищує свої обов'язки в знаннях.


Так, наприклад, електрик 6 розряду повинен знати буквально все про свою роботу, навіть, якщо рідко підходить до виконання деяких завдань. Побачити вимоги до електриків в залежності від розряду можна єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику. Важливо розуміти і те, що електромонтажник і електромонтер - це ті ж електрики, тільки перший займається монтажем проводки і різного устаткування, а другий виступає в ролі чергового електрика, який використовує і ремонтує різний електричне обладнання.

Як стати електриком.

Якщо ви вирішили стати електриком, всі шляхи для цього відкриті, тому ця професія на сьогоднішній день дуже популярна. Як стати електриком без освіти? Тому необхідно отримати грамотні знання про свою професію. Дізнайтеся, які навчальні заклади навчають студентів для роботи в якості електрика. Вибирайте ті, які здаються вам найбільш гідними, де дають більш якісні знання. Подати документи на вступ можна відразу в кілька навчальних закладів, щоб можна було вибрати найкращий варіант (бюджет, припустимо). Документи потрібні наступні: паспорт і атестат про закінчення школи. Залежно від навчального закладу, у вас можуть запросити й інші документи, наприклад, сертифікат результатів ЄДІ з різних предметів.

Найчастіше електриків навчають в коледжах і професійних училищах, але кожен електрик зможе продовжити своє навчання у ВУЗі. Стати електриком можна після отримання освіти, а поступити на навчання можна після 9 та 11 класів. Від цього буде залежати час вашого навчання - 3 і 1,5 року відповідно. З яким розрядом ви отримаєте диплом, буде завісити лише від ваших прагнень, знань і практики, звичайно. 2 розряд найпростіший, він говорить про те, що у фахівця немає досвіду роботи, про його навчання, а ось 6 розряд говорить про те, що електрик може виконувати найскладніші монтажні роботи мереж. Погодьтеся, це говорить про перспективність професії, про те, що можна вирости з "маленького чоловічка" в великого професіонала.